۶ ماه محرومیت برای آل کثیر درست چند ساعت قبل از بازی پرسپولیس و النصر

کنفدراسیون فوتبال آسیا دستور ۶ ماه محرومیت آل کثیر، مهاجم گلزن تیم فوتبال پرسپولیس را به دلیل رفتار نژاد پرستانه اش در مقابل باخت تیم پاختاکور صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری چاپار نیوز، شادی گل مهاجم پرسپولیس در بازی برابر پاختاکور حاشیه ساز شد. کنفدراسیون فوتبال آسیا احتمال نژاد پرستی در بازی سرخپوشان مقابل  پاختاکور را مورد بررسی قرار داده و شادی گل آل کثیر هم مورد اتهام قرار داد. ای اف سی از مسئولان باشگاه پرسپولیس در خصوص  شادی آل کثیر در بازی با پاختاکور ازبکستان توضیح خواسته بود و مسئولان باشگاه پرسپولیس مدارک لازم را برای ای اف سی آماده کردند و روز جمعه این مدارک ارسال شد.

مسئولان پرسپولیس در مدارک که برای ای اف سی فرستادند، فیلمی از شادی های بعد از گل عیسی آل کثیر در بازی هایی  که برای صنعت نفت گلزنی کرده است قرار داده بودند. همچنین پرسپولیسی ها مدعی شدند که آل کثیر در بازی با تیم الشارجه هم وقتی گل زده است این حرکت را انجام داده است و شادی گل مهاجم شان ارتباطی به اربک ها ندارد. با این حالکنفدراسیون فوتبال آسیا عیسی آل کثیر را به مدت ۶ ماه از هرگونه فعالیت فوتبالی درست چند ساعت قبل از دیدار پرسپولیس با تیم عربستانی النصر در لیگ قهرمانان آسیا محروم کرد.

طبق اعلام کمیته اخلاق، آل کثیر ۶ ماه از هر گونه فعالیت فوتبالی محروم شد و محرومیت او از اکنون قابل اجراست.

کمیته اخلاق کنفدراسیون فوتبال آسیا مهاجم پرسپولیس را ۱۰ هزار دلار نیز جریمه کرد.

طبق ماده ۵۸.۱ AFC  در صورتی که بازیکنی رفتارهایی که خلاف کرامت انسانی باشد یا رنگ و نژاد را به تمسخر گیرد با محرومیت مواجه می شود و شادی گل مهاجم پرسپولیس هم چنین رفتاری تلقی می شود و به همین دلیل با ۶ ماه محرومیت سنگین مواجه شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.