۳ رای الکترال آلاسکا به ترامپ رسید/ ترامپ در تلاش برای پس گرفتن کاخ سفید

پس از شمارش حدود ۷۵ درصد از کل آرای اخذ شده در آلاسکا، ترامپ ۵۶.۹ درصد و جو بایدن ۳۹.۱ درصد موفق به جذب آرای این ایالت شدند. ۳ رای الکترال آلاسکا به ترامپ رسید تا مجموع آرای او به ۲۱۷ برسد.

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز، مرکز پژوهشی ادیسون اعلام کرد برآورد داده‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در آلاسکا حاکی از آن است که دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری‌خواه موفق شده تا آرای الکترال ایالت را از آن خود کند.

به گزارش رویترز، با شمارش حدود ۷۵ درصد از کل آرای اخذ شده در آلاسکا، ترامپ ۵۶.۹ درصد و جو بایدن ۳۹.۱ درصد آرا را کسب کرده‌اند و طبق پیش‌بینی ادیسون موفقیت ترامپ در این ایالت قطعی است. ایالت آلاسکا سه رای الکترال دارد و فعلا مجموع آرای الکترال ترامپ به عدد ۲۱۷ رسیده است.

وی که برای انتخاب دوباره در انتخابات سوم نوامبر شرکت کرده بود، پس از کشمکش های فراوان و رقابتی بسیار سختی که با رقیب خود، جو بایدن معاون رئیس جمهوری سابق و نامزد حزب دموکرات داشت، شکست سنگینی را تجربه کرد.

نتایج انتخابات هنوز به طور رسمی تایید نشده است، اما اکثریت رسانه‌های خبری آمریکا روز شنبه بایدن را پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معرفی کردند. ترامپ اما نتوانست شکست خود را قبول کند و با این ادعا که تخلفاتی رخ داده است، قصد شکایت دارد.

اگرچه عدم پذیرش شکست از سوی رئیس جمهوری مستقر این روند را کند کرده است، اما بایدن به عنوان رئیس جمهوری منتخب و تیم انتقالی او در حال آماده‌سازی مقدمات برای تحویل گرفتن کاخ سفید هستند.

سران برخی کشورها تاکنون پیروزی بایدن را به او تبریک گفته و برخی حتی تلفنی با او گفت‌وگو کرده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.