طرح مسکن ملی پردیس با احداث ۲۶۰۰ واحد مسکونی اجرا می شود

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که طرح مسکن ملی برای احداث واحدهای مسکونی جدید در شهر پردیس با مشکل کمبود زمین مواجه شده است و گفت: برای پردیس ۲۶۰۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی تعریف شده و بیش از این ساخته نمی‌شود.

محمود محمودزاده در گفت‌وگو با سایت خبرگزاری چاپار نیوز، اظهار کرد: برای شهر جدید پردیس از ابتدا ۲۶۰۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن برنامه ریزی شده بود و با توجه به کمبود زمین در این شهر امکان ساخت بیش از این تعداد وجود ندارد.

محمود زاده همچنین گفت: با توجه به استقبال متقاضیان از پردیس برای وزارت راه و شهرسازی مناسب است که در این شهر واحد مسکونی بسازد  اما همانطور که گفتم با محدودیت زمین دولتی در این منطقه مواجهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به طرح ساخت ۲۵ هزار واحد مسکن ملی در پرند و ۲۱ هزار واحد در هشتگرد تاکید کرد: به دلیل وجود زمین‌های دولتی در شهر جدید پرند حتی امکان افزایش ظرفیت در این شهر وجود دارد.

بر اساس گزارشات به دست آمده در هفته‌های اخیر محسنی بندپی استاندار تهران اعلام کرده بود که به خاطر وجود گسل در شهر پردیس احداث واحدهای طرح اقدام ملی مسکن در این شهر منتفی می گردد و به پرند منتقل خواهد شد. با این حال مهدی هدایت مدیرعامل شرکت عمران پردیس اعلام کرد که طرح ساخت ۱۴ هزار واحد مسکن ملی در پردیس قطعی است.

افتتاح اولین ۱۱ هزار واحد مسکن ملی در ۱ آبان

طرح اقدام ملی مسکن با حضور رییس جمهور در شهریوماه ۱۳۹۸ کلنگ زنی شد. اولین واحدها از این پروژه ۴۰۰ هزار واحدی به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهور افتتاح شد. این پروژه از طریق آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ساخته می‌شود.

آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. ثبت نام مرحله اول و دوم به پایان رسیده و متقاضیان واجد شرایط برای بارگذاری مدارک خود باید به سامانه tem.mrud.ir مراجعه کنند. مهلت بارگذاری مدارک و افتتاح حساب، پایان مهر ماه اعلام شده بود که هم اکنون تمدید شده است. در صورت عدم واریز وجه یا انصراف متقاضیان اولیه، بر اساس لیست رزرو افراد به ترتیب جایگزین آن ها می‌شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.