از تاکتیک های دشمن علیه ایران موضوع انقلاب و اقتصاد ارزی

به گزارش چاپارنیوز، هشتمین پیش نشست همایش نظام مسائل اولویت دار کشور با موضوع‌ “نظام مسائل اقتصادی مبتنی بر سیاست های کلی نظام″ با سخنرانی دکتر حسین صمصامی، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و سرپرست سابق وزارت اقتصاد و دبیری دکتر مهدی مقدسی مدیر کل حقوقی مرکز ارزیابی و نظارت استراتژیک بر اجرای سیاست های کلی نظام و تاکتیک های دشمن علیه ایران ، برگزار شد.

صمصامی در این جلسه که با حضور مسئولان، اساتید و جمعی از نخبگان و دانشجویان برگزار شد، گفت: “یکی از مشکلات بزرگ این است که تفکر غربی نه تنها در جامعه حاکم است، بلکه مدل عملکرد اقتصادی ما نیز تقلید از غرب است.” دلیل موفقیت و پیشرفت غربی ها در زمینه اقتصادی ایجاد شرایط مناسب برای اجرای اهداف از طریق فرهنگ عمومی است.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی افزود:” از گذشته تاکنون موضوع اصلی انقلاب، حاکمیت اسلام در جامعه ایران بوده است و اگر در زمینه نظامی موفق هستیم به دلیل نهاد سازی صحیح است که بعد از انقلاب اتفاق افتاده است.”

وی افزود: “نگاه غرب به انسان تجربه گرایی و مادی گرایی است که اساس سکولاریسم و ​لائیسم است که اصول وحی را کاملاً نادیده می گیرد. از این نظر، تفاوت اقتصاد ما با غربی ها در این است که منافع شخصی نباید در تضاد با منافع اجتماعی و جمعی باشد.

سرپرست اسبق وزارت اقتصاد تأکید کرد: یکی از تاکتیک های دشمن علیه ایران مسئله ارز است تا مردم علیه نظام روی بیاورند و حفظ ارزش پول ملی موضوعی است که بارها مورد تأکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است و این مسئله مهم هم از طرف مجلس و هم از طرف دولت مورد غفلت واقع شده است.

صمصامی افزود: مهم این است که نظام مشکلات ما در زمینه اقتصادی طبق اصول و مکتب در چارچوب یک مکتب بیان شود.

وی افزود: شرط اصلاح سیستم مالیاتی، ایجاد بانک اطلاعاتی و اصلاح سیستم بانکی است. اولویت های اقتصادی کشور بر اساس سیاست های کلی، ایجاد پایگاه های اطلاعاتی، عدم جذب سفته بازی ها و کشف مبانی مالیاتی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.