ویژگی جدید گوگل مپ در مشخص کردن نقاط پرخطر شیوع ویروس کرونا  

0 15

به گزارش سایت خبری چاپار نیوز، شیوع ویروس کرونا در دنیا بسیاری از مشاغل و فعالیت های روزمره مردم را تحت تاثیر خود قرار داده و موجب شده است تا بسیاری از مردم حتی معمول ترین کارهایشان را با ترس انجام دهند. از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا اکثریت مردم برای رفت و آمد در مکان های شلوغ دچار مشکل و نگرانی شده اند و تمایل دارند که قبل از ورود به مناطق پر تردد درباره وضعیت شیوع ویروس کرونا در آن مکان اطلاعات لازم را به دست آورند. همین نیاز باعث گردید تا شرکت گوگل در پی ریشه کن کردن این مشکل دست به اقدامی هوشمندانه بزند و با ساخت یک ویژگی جدید برای گوگل مپ برخی اطلاعات لازم درباره نقاط پرخطر و قرمز شیوع ویروس کرونا را روی نقشه اضافه کند. این اطلاعات به وسیله یک لایه جدید به زودی به گوگل مپ اضافه می شود و در دسترس کاربران قرار می‌گیرد.

خبر این ساخت لایه توسط یکی از کاربران کشف و اطلاعات آن در فضای مجازی منتشر شد. طبقه اطلاعات به دست آمده این لایه و ویژگی جدید گوگل مپ در کنار گزینه‌های حمل و نقل، ترافیک، دوچرخه سواری و نمای سه بعدی با نام COVID-19  به نمایش گذاشته می شود. عملکرد این لایه جدید به این صورت است که با فعال کردن این گزینه خطوطی در نقشه نمایش داده خواهد شد که نقشه را به قسمت‌های مختلفی تقسیم می‌کند و هر قسمت با توجه به میزان شیوع ویروس کرونا، دارای رنگ خاصی خواهد بود.

ویژگی جدید گوگل مپ نقاط پرخطر و قرمز شیوع ویروس کرونا

گوگل اطلاعات مربوط به ویژگی جدید گوگل مپ را از منابع رسمی گرد آوری خواهد کرد

بر اساس اطلاعات به دست آمده، شرکت گوگل در حال حاضر مشغول گرد آوری اطلاعات مرتبط با نقاط پرخطر شیوع ویروس کرونا از منابع رسمی همچون ویکی پدیا، دانشگاه جان هاپکینز و … است. نکته جالب توجه درباره این ویژگی آن است که در هنگام عرضه تا اطلاع ثانوی به صورت انحصاری برای منطقه ایالات متحده و کانادا در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. انتظار می رود که به مرور و با گذشت زمان در اختیار سایر کشورها نیز قرار گیرد.

با این حال هنوز این ویژگی جدید گوگل مپ که برای مقابله با شیوع ویروس کرونا تدارک دیده شده است، در حالت آزمایش است و مشخص نیست چه زمانی شرکت گوگل امکان استفاده از آن را به طور عمومی در دسترس کاربران قرار می دهد و باید تا زمان تایید رسمی شرکت گوگل درباره این قابلیت منتظر ماند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.