رویای برباد رفته پرسپولیس | گزارش لحظه به لحظه فینال لیگ قهرمانان آسیا

پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد و جام قهرمانی را از دست داد. در این بازی، بازیکنان پرسپولیس دو پنالتی را به تیم حریف هدیه کردند.

به گزارش چاپار، دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا امروز از ساعت ۱۵:۳۰ بین تیم‌های پرسپولیس ایران و اولسان هیوندای کره‌جنوبی شروع شد و در نهایت با پیروزی دو بر یک به نفع تیم کره‌ای خاتمه یافت تا پرسپولیس در فینال دوم خود هم در سه سال اخیر شکست بخورد و دست خالی بماند.

جونیور نگرائو ۴+۴۵ و ۵۵ (پنالتی) برای اولسان و مهدی عبدی ۴۵ برای پرسپولیس گلزنی کردند.

قضاوت این مسابقه عبدالرحمان الجاسم، با داور ۳۳ ساله قطری بود که در حین بازی دو کمک داور و داور VAR از قطر هم او را همراهی می‌کردند.

با تصمیم مقامات برگزاری مسابقه، تماشاگران دو تیم به طور محدود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ورزشگاه حضور داشتند و از تیم‌های خود حمایت کردند.

جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا، شیخ سلیمان، رئیس AFC، الکساندر چفرین، رئیس یوفا و مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان ایران به همراه همتای قطری خود و سایر مقامات ارشد فوتبال آسیا و ایران نظاره‌گر این مسابقه بودند.

نیمه اول فینال لیگ قهرمانان آسیا

بازی رسما از ساعت ۱۵:۳۰ توسط بازیکنان پرسپولیس شروع شد. اولسان هیوندای از اولین دقایق دیدار، مالکیت توپ و میدان را در اختیار گرفت اما پرسپولیس مانع از نزدیکی این تیم به دروازه شد و در نهایت جریان بازی به طور متعادل و با سرعت بالا بین دو تیم ادامه یافت.

در دقیقه ۷ اولین موقعیت بازی توسط بشار رسن خلق شد. ارسال او به روی دروازه با فاصله کمی از روی سر مهدی عبدی عبور کرد و این موقعیت از دست رفت.

در دقیقه ۹ خطرناک‌ترین موقعیت بازی برای اولسان هیوندای ایجاد شد. ضربه فنی یوت بیت گارام از پشت محوطه جریمه به دیرک دروازه لک برخورد کرد و راهی به دروازه پیدا نکرد و این ترتیب این دروازه‌بان که روی ضربه جا مانده بود، نفس راحتی کشید.

در دقیقه ۱۲ احمد نوراللهی شوت بازیکن اولسان را جواب داد. ضربه محکم وی از گوشه محوطه جریمه در به مدافع اولسان خورد و به دلیل تغییر جهت با اختلاف اندک دروازه تیم کره‌ای به کرنر رفت.

در دقیقه ۱۸ ارسال لی چونگ یونگ از سمت چپ زمین سرخ پوشان به روی دروازه، روی سر جونیور فرود آمد اما ضربه او بدون مزاحمت مدافعان پرسپولیس با اختلاف اندک از دروازه لک بیرون رفت.

در دقیقه ۲۲ فینال لیگ قهرمانان آسیا هم نزدیک بود یون بیت گارام دروازه پرسپولیس را باز کند. شوت پرقدرت و مواج او از فاصله ۲۰ متری توسط حامد لک مشت شد و توپ از دروازه نماینده ایران دور شد.

در دقیقه ۳۱ سیامک نعمتی روی ضدحمله تند و تیز در موقعیت خوب شوت‌زنی قرار گرفت ولی پاس او به مهدی عبدی دقیق نبود و این موقعیت مناسب برای گلزنی، به آسانی از دست رفت.

گل: در دقیقه ۴۵ و روی اشتباه خط دفاعی اولسان هیوندای، مهدی عبدی صاحب توپ شد و در حالی که یک مدافع دیگر مقابل او بود، ضربه خود را زد و توپ را به دروازه اولسان هیوندای دوخت و پرسپولیس را با نتیجه یک بر صفر پیش انداخت.

در دقیقه ۱+۴۵، برخوردی بین نوراللهی و بازیکن کره‌ای در محوطه جریمه صورت گرفت اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت. پس از مرور تصاویر از طریق کمک داور ویدیویی، داور نقطه پنالتی را نشان داد.

گل: در دقیقه ۴+۴۵ جونیور نگرائو پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و ضربه خود را به طرف چپ دروازه پرسپولیس زد که حامد لک این توپ را به طور ناقص دفع کرد و در بازگشت جونیور گل تساوی تیمش را به ثمر رساند.

نیمه دوم فینال لیگ قهرمانان آسیا

بازی در نیمه دوم به صورت متعادل شروع و به دلیل برخوردهای مختلف، بارها در همین دقایق متوقف شد.

در دقیقه ۵۴ ارسال بازیکن کره‌ای در محوطه جریمه به دست مهدی شیری برخورد کرد اما داور این صحنه را ندید و بازی ادامه پیدا کرد. دقایقی بعد VAR به کمک تیم داور آمد و دومین پنالتی به نفع اولسان هیوندای اعلام شد.

گل: در دقیقه ۵۵ فینال لیگ قهرمانان آسیا باز هم جونیور نگرائو پشت ضربه اولسان هیوندای قرار گرفت و برای دومین بار تیمش را به گل رساند و به این ترتیب اولسان هیوندای دو بر یک پیش افتاد.

در دقیقه ۶۲ ارسال امید عالیشاه به مقابل دروازه با ضربه سر مهدی عبدی از یک متری به بالای دروازه رفت و اتفاق عجیبی رقم خورد ولی چند ثانیه بعد داور موقعیت عالیشاه را در موقعیت آفساید تشخیص داد تا حسرت از دست رفتن این موقعیت کمتر شود.

در دقیقه ۶۷ شاهد شوت پرقدرت احمد نوراللهی از فاصله حدودا ۲۵ متری در وسط دروازه به سنگربان کره‌ای بودیم اما او به طور ناقص و در دو مرحله توپ را در آغوش گرفت.

تلاش‌های پرسپولیس برای گلزنی، باعث خالی شدن خط دفاعی این تیم در دقایق پایانی شد و در دقیقه ۷۷ نفوذ بازیکن کره و شوت او از سمت راست زمین به راحتی در آغوش حامد لک قرار گرفت.

در دقیقه ۸۳، موقعیت خوبی برای پرسپولیس خلق شد که شوت سیامک نعمتی از درون محوطه جریمه با قدرت زیاد از بالای دروازه عبور کرد. در این صحنه برخوردی بین نوراللهی و بازیکن اولسان به وجود آمد که داور مجاب به بررسی تصاویر شد اما اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.

در دقیقه ۸۸ پرسپولیس دو بار دروازه اولسان هیوندای را با شوت از راه دور تهدید کرد که به علت تجمع بازیکنان تیم کره ای در محوطه جریمه توپ به دروازه نرسید.

رویای قهرمانی پرسپولیس بر باد رفت

فینال لیگ قهرمانان آسیا در نهایت با شکست دو بر یک شاگردان یحیی گل محمدی خاتمه یافت و اولسان هیوندای به عنوان قهرمانی این مسابقات دست یافت.

ترکیب پرسپولیس: حامد لک، سید جلال حسینی، محمد حسین کنعانی زادگان، مهدی شیری (آرمان رمضانی ۷۴)، سعید آقایی، احمد نوراللهی، میلاد سرلک، سیامک نعمتی، بشار رسن، امید عالیشاه (علی شجاعی ۹۰) و مهدی عبدی.

ترکیب اولسان هیوندای: جو سو هوک، دیوی بولتیوس (کارت زرد)، پارک جو هو، کیم اینسونگ (سئول یونگ وو۱+۹۰، سین جین هو (جئونگ سئونگ هیون ۸۲)، جونیور نگرائو (کارت زرد) (بیورن یوهانسون ۸۳)، یون بیت‌گرام، وون دوجائه، کیم تائه هوان،‌ کیم که هه و لی چون یونگ.

این گزارش لحظه‌به‌لحظه تکمیل شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.