سخنگوی کمیسیون تلفیق : افزایش ورودی گمرکی گوشی‌ و تبلت از ۶٪ به ۱۲٪


به گزارش چاپارنیوز، رحیم زارع در کنفرانس مطبوعاتی خود، در تشریح گزارش کمیسیون تلفیق ، گفت: در مصوبات امروز تخصیصی به شرکت های بیمه اختصاص یافت که مبلغ ۴۰۰ میلیارد تومان برای کاهش حوادث همراه با مرگ و میر در اختیار سازمان های حمل و نقل جاده ای و راهداری، نیروی انتظامی و اورژانس قرار دهند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق ادامه داد: “در مصوبه دیگری، تعریف جرایم رانندگی از ۲٪ به ۵٪ افزایش یافت. این هزینه برای هزینه های افراد دارای معلولیت شدید و ضایعات نخاعی ناشی از تصادفات رانندگی و پیشگیری از معلولیت در نظر گرفته شده است.

وی تأکید کرد: “افرادی که سهمیه باقیمانده جریمه غیبت بیش از ۸ سال خدمت سربازی را پرداخت نکرده اند، اگر تا پایان سال ۱۴۰۰ پرداخت نکنند، غایب محسوب می شوند و باید به خدمت عمومی وظیفه اعزام شوند. همچنین جریمه غیرقابل گذشت حذف شد که در لایحه دولت بود برای پرداخت عوارض آزاد راهی  پس از هفت روز این حذف شد.

زارع گفت: وظیفه استانداران برای فروش ساختمانهای ملکی دستگاههای اجرایی تحت نظارت قوه مجریه مستقر در شهرستانها جهت تکمیل یا احداث مجتمع های اداری در شهرهاست که باید با تصویب برنامه ریزی شورای توسعه استان باشد.

او افزود: اجازه صدور ۲ میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی خارج از حد اوراق مالی اسلامی به وزارت اقتصاد و دارایی برای تولید دارایی های دولت در اختیار دستگاه های اجرایی و همچنین حداکثر اجاره بلند مدت ۱۰ ساله به صلاحدید وزیر اقتصاد و دارایی است. اختیار به دولت و اجازه به امور اقتصاد و دارایی برای فروش سقف ۱۷۶۰۰ میلیارد تومان املاک و مستغلات و حقوق مازاد مالی دولت به استثنای انفال با رعایت قوانین و مقررات از طریق حراج ارز عمومی املاک و مستغلات یا از طریق مزایده های عمومی در سیستم خرید الکترونیکی دولت نیز توسط کمیسیون تصویب شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: استانداران موظفند پیشنهاد فروش دارایی های مازاد دولت را به وزارت اقتصاد و دارایی اعلام کنند. برای حمایت از سازمان تعزیرات حکومتی، افزایش مبلغ تعرفه استفاده از تجهیزات نظارت الکترونیکی از ۳۰۰۰ به ۵۰۰۰ تومان در روز اختصاص یافت. شرکت تولید مواد اولیه و سوخت هسته ای ایران موظف است مواد معدنی و محصولات فرعی خود را طبق قوانین و مقررات برای توسعه و تسریع در اجرای برنامه های جذب سرمایه بفروشد و نیز به بودجه عمومی کشور از محل کاهش ۲ درصد از هزینه های دولتی سود اضافه شد.

وی افزود: در خصوص اصلاح الگوی مصرف برق و گاز ، شرکت توانیر و شرکت گاز موظفند از طریق اپراتورهای مجازی و شرکت های نوآور ارتباط برقرار کرده و تقاضای مشترکین را با اولویت مشترکان پرمصرفو نصب کنتورهای هوشمند و هوشمند سازی مصرف آنها اقدام کنند. در رابطه با پروژه های بزرگ حمل و نقل جاده ای و ریلی، دولت می تواند، با مشارکت اشخاص حقیقی و حقوقی، ۵۰ درصد مشارکت دولت و ۵۰ درصد بخش خصوصی و تعاونی ها در ساخت و نگهداری از بازسازی و بهره برداری از طریق اخذ عوارض کاربری برای دولت امکان پذیر است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وزارت نیرو موظف است متوسط ​​برق تحویلی به صنعت فولاد را در محل تحویل به مصرف کننده و بر اساس نرخ خرید برق محاسبه و دریافت کند. نیروگاه های دارای قرارداد تبدیل انرژی با تصویب شورای اقتصادی ، تسهیلات و یارانه بهره برای تسهیلات افزایش ظرفیت تولید برق از طریق سرمایه گذاری و نوسازی شبکه برق با اولویت صنایع فلزات اساسی. با توجه به اهمیت تمدید شبکه فرسوده برق و آب کشور ، به وزارت نیرو اجازه داده شد. از محل سازماندهی بهینه سازی و تغییر کاربری بخشی از املاک و دارایی های آن برای ساخت و استفاده از آنها با مشارکت اشخاص حقیقی و حقوقی برای تأمین اعتبار پروژه های توان بخشی شبکه های برق مصرف شده.

وی اظهار داشت : شرکت ملی نفت به درخواست دستگاههای اجرایی به مبلغ ۹۰ هزار میلیارد تومان بدهی خالص تعریف شده با اشخاص حقیقی ، حقوقی و تعاونی که در پایان سال ۱۳۹۹ تأسیس شده است ، می تواند از جمله پرداخت تعهدات مربوط به پروژه های عمرانی است نفت و میعانات گازی زا در اختیار اشخاص حقیقی، افراد خصوصی و تعاونی هایی که تقاضای آنها در پایان سال ۱۳۹۹ بر اساس نرخ صادرات روزانه و با در نظر گرفتن ۳۸٪ از صندوق توسعه ملی و ۵/۴ درصد سهم نفت واگذار می کند . علاوه بر این ، کسانی که قبل از خرداد ۱۴۰۰ تا ۱۵ هزار میلیارد تومان از این ۹۰۰۰۰ میلیارد تومان از محل صادرات نفت خام صادراتی دارای اوراق بهادار اسلامی با سررسید هستند، البته با قیمت روز ، می توانند طلب خود را تسویه کنند. ورودی گمرکی ، گوشی ها و تبلت های بالای ۶۰۰ دلار از ۶٪ به ۱۲٪ افزایش یافت و معافیت از حقوق گمرکی برای واردات آمبولانس های اورژانس کشور و همچنین درآمد شورای حل اختلاف به عنوان درآمد خود ، که امروز توسط کمیسیون تلفیق مصوب می شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.