جهانبخش خانجانی: همه ما و کل حاکمیت باید از مردم عذرخواهی کنیم

0 16

به گزارش چاپار نیوز، جهانبخش خانجانی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ضمن اشاره به این مورد که همه ما و کل حاکمیت باید از مردم عذرخواهی کنیم، اعلام کرد: مشکلات کشور مربوط به شخص روحانی، دولت او و اصلاح طلبان نیست.

جهانبخش خانجانی در خصوص اظهارات اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی که درخواست عذرخواهی اصلاح طلبان از مردم را داشت، عنوان کرد: آقای بادامچیان به لحاظ سابقه سیاسی و سن و سال قابل احترام هستند اما به لحاظ تحلیل های غلطی که در این سال ها ارائه کرده، قابل نکوهش است. او سال ها پیش گفت که اصلاحات مرد، اما بعد متوجه شد که جریان خودش دچار این وضعیت شده است.

وی افزود: اگر تحلیلگر منصفی باشیم باید بپذیریم که اصلاح طلبان در دوره هایی که مسئولیت داشته اند از تراز بالایی از عملکرد مطلوب برخوردار بودند. در دولت میرحسین موسوی ، مرحوم هاشمی و محمد خاتمی عملکرد اصلاح طلبان مناسب و معقول و در عین حال در حد متوسط به بالا بوده است و عملکرد دولت روحانی را نباید صرفا به حساب اصلاح طلبان نوشت. روحانی در شرایطی ریاست جمهوری را در اختیار گرفت که تعداد زیادی از اصلاح طلبان تاثیرگذار با ممنوعیت و محدودیت مواجه بودند.

مشکلات کشور از جانب دولت اصلاح طلب نیست

خانجانی خاطر نشان کرد: صرف نظر از انتقادات جدی به دولت روحانی، مشکلات کشور مربوط به شخص روحانی، دولت او و اصلاح طلبان نیست، بلکه ساختار  رفتار  حاکمیت به گونه ایست که برای حفظ ارزش های نظام ، اقداماتی انجام می شود که برای ما محدودیت های ایجاد می کند.

این فعال سیاسی ضمن یادآوری این مورد که اظهارات بادامچیان فرار رو به جلو است، اعلام کرد: هر دانش آموخته سطح نازل سیاسی می داند که مشکلات ربطی به دولت روحانی ندارد بلکه مربوط به موانع داخلی و خارجی دولت است.

وی در ادامه گفت: اگر قرار به عذرخواهی باشد باید اول بادامچیان به واسطه دولت احمدی نژاد از مردم عذرخواهی کند که در آن هشت سال کشور در مسیر تحریم قرار گرفت. نحله فکری بادامچیان بود که احمدی نژاد را آورد و باید بابت این عذرخواهی کنند. تحریم ها و مشکلات سیاسی و اقتصادی ناشی از عملکرد غلط دولت احمدی نژاد بود پس ابتدا بادامچیان از مردم بخاطر حمایت از دولت احمدی نژاد عذرخواهی کند تا در مرحله بعد دور هم بنشینیم و بررسی کنیم دولت روحانی و اصلاح طلبان تا چه اندازه مقصر هستند.
جهانبخش خانجانی در انتها ضمن اشاره به این مورد که نباید مشکلات کشور را بر دوش یک جناح بینداریم، اظهار کرد: همه ما و کل حاکمیت باید از مردم عذرخواهی کنیم که نتوانسته ایم وعده های نظام و انقلاب را محقق کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.