دستگاه ماینر ارز دیجیتال واقع در کارگاهی حومه شهر قم

مهدی ریاضی در گفت و گو یی عنوان کرد: به دنبال گزارشات مردمی مبنی بر استفاده غیرمجاز دستگاه ماینر استخراج ارز دیجیتال در یک کارگاهی واقع در حومه شهر قم، مامورین و عوامل ناجا با هماهنگی این اداره کل از کارگاه مذکور بازرسی کردند.
او افزود: در پی این بازرسی تعداد ۲۵ دستگاه ماینر به ارزش ۹۱ میلیون ۷۴۷ هزار تومان را کشف و توقیف کردند، به دنبال آن مراتب جهت رسیدگی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان قم ارسال شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قم در مورد دستگاه ماینر استخراج ارز دیجیتال اظهار کرد: با تشکیل پرونده، شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی قم، ضمن احضار متهم، استماع اظهارات و اخذ آخرین دفاعیات متهم، به دلیل عجز متهم از ارائه مدارک مثبته، پس از رسیدگی، اتهام قاچاق را محرز و مسلم دانست.
او ادامه داد: شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی قم، متهم را علاوه بر ضبط ماینرهای مکشوفه قاچاق به نفع دولت، به پرداخت مبلغ ۹۲ میلیون تومان جزای نقدی در حق دولت محکوم کرد.
ریاضی در انتها یادآوری کرد:  بر اساس قانون کلیه دستگاه‌های استخراج رمز ارز توسط مرجع کاشف، به اداره جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان تحویل داده شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.