واکنش سخنگوی سازمان غذا و دارو به خبر کشف داروی کرونا در کرمانشاه

به گزارش چاپار نیوز، دکتر کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو در رابطه با ادعای کشف داروی قطعی کرونا در کرمانشاه اظهار کرد: اظهارات درمورد ساخت داروی قطعی کرونا از سوی وزارت بهداشت در حال پیگیری و بررسی های بیشتر است.

دکتر کیانوش جهانپور به خبر ادعای کشف داروی قطعی درمان کرونا در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اینگونه واکنش نشان داد: هیچ کس در هیچ کجای دنیا تاکنون داروی قطعی برای درمان کووید۱۹ نساخته است.

وی خاطر نشان کرد: درباره داروهای سنتی مطالعاتی صورت گرفته است و بعضا بر اساس نتایج این مطالعات مجوزهایی گرفتند که به تدریج وارد بازار خواهند شد اما، تنها به عنوان درمان کمکی کرونا از آنها استفاده خواهد شد و کاربرد درمان قطعی بیماری را ندارند.

دکتر جهانپور ضمن اشاره به این مورد که برای درمان کرونا نه در طب سنتی و نه در طب رایج تاکنون دارویی ساخته نشده است، گفت: هیچ مطالعه ای درمان قطعی و اثربخشی قطعی هیچ درمانی را برای کرونا چه در طب رایج و چه در طب سنتی نشان نمی دهد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو اینگونه ادامه داد: در طب مدرن هم درمان هایی بر اساس داروهای گیاهی که ممکن است بخشی از آنها هم مخصوص طب سنتی نباشد استفاده می شود که تحت عنوان هربال مدیسین شناخته می شود اما در هر حال هر آنچه تحت عنوان گیاهان دارویی، فرآورده های طب سنتی و… ساخته شود صرفا به عنوان درمان های کمکی در کنار درمان های موجود برای کرونا استفاده می شود تا اثربخشی این درمان ها را افزایش دهد.

وی افزود: کسی که با ادبیات علمی آشنا باشد می داند انتخاب واژه های «درمان قطعی»، «درمان صد درصد» و…هیچکدام بار علمی ندارد.

دکتر جهانپور در پایان عنوان کرد: اظهارات درمورد ساخت داروی قطعی کرونا از سوی وزارت بهداشت در حال پیگیری و بررسی های بیشتر است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.