کشت گیاهان دارویی لرستان اقتصاد کشاورزی را متحول می‌ کند

دکتر یحیی ابراهیمی در گفت وگویی، اظهار کرد: کشت گیاهان دارویی استراتژی بخش کشاورزی است و لرستان در این زمینه از مزیت فوق العاده ای برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه کشت گیاهان دارویی در لرستان ارزش افزوده بالایی دارد، افزود: این نوع کشت منجر به کاهش هزینه ها و اقتصادی شدن کشاورزی می شود.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی یکی از راه های توسعه لرستان را تبدیل کشاورزی سنتی به صنعتی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه با این تغییر رفتار کشاورزان، قطعا شاهد کشاورزی اقتصادی در لرستان خواهیم بود، تصریح کرد: در این زمینه قطعا کار دانش بنیان توسط مراکز علمی و دانشگاهی پاسخگو خواهد بود.

ابراهیمی گفت: جهاد دانشگاهی با ترویج و انجام کار دانش بنیان در لرستان می تواند کشاورزان را به سمت کشت مواد غذایی برای ارتقای سلامت جامعه سوق دهد.

وی امنیت غذایی جامعه را موضوع مهمی دانست و افزود: متاسفانه شاهد هستیم که در بسیاری از کشت ها از سموم دفع آفات استفاده می شود که می تواند سلامت جامعه را به خطر بیندازد.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: لازم است جهاد دانشگاهی لرستان با نگاه علمی و تمرکز بر تامین غذای سالم اولویت ویژه ای در نظر گرفته و ورود جدی به این موضوع داشته باشد.

ابراهیمی تصریح کرد: جهاد دانشگاهی لرستان با برخورداری از توان علمی و نیروی انسانی متخصص می تواند به طور جدی در مزیت های اصلی استان از جمله گردشگری، کشاورزی، کشت گیاهان دارویی و حتی توریسم درمانی و… در راستای توسعه لرستان ورود کند.

به گزارش چاپارنیوز، کشت و اهلی سازی گیاهان دارویی از جمله به لیمو ، آویشن ، نعنا فلفلی ، گل گاوزبان ، مورد، رازیانه ، شمعدانی عطری و … در مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی لرستان انجام می شود.

انتهای پیام /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.