کرونا عامل کاهش ۶۵ درصدی گردشگری بین‌المللی در نیمه اول سال ۲۰۲۰

بر طبق آخرین گزارشات به دست آمده از سازمان جهانی گردشگری، کرونا باعث کاهش ۶۵ درصدی گردشگری بین‌المللی در نیمه اول سال ۲۰۲۰ شده است.

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز، به نقل از تراول دیلی نیوز، طبق آخرین گزارشات به دست آمده توسط سازمان جهانی گردشگری، مشخص شده است که ویروس کرونا تأثیر شگرفی روی صنعت گردشگری بین‌المللی گذاشته و باعث کاهش ۶۵ درصدی گردشگری بین المللی شده است.

بر اساس آخرین داده های به دست آمده، ورود گردشگران بین‌المللی به کشور‌ها در نیمه اول سال جاری میلادی ۶۵ درصد کاهش یافته است. این آمار نشان دهنده کاهش بی‌سابقه گردشگری بین‌المللی است. این کاهش بی‌سابقه نتیجه اقدام کشور‌های مختلف در سراسر جهان برای بستن مرز‌ها و اعمال محدودیت‌های سفر با هدف قطع زنجیره فراگیری ویروس کرونا است.

در هفته‌های اخیر مرز‌ بسیاری از مقاصد گردشگری دوباره به روی گردشگران بین‌المللی باز شد. سازمان جهانی گردشگری گزارش داد، ۵۳ درصد از مقاصد گردشگری جهان از اوایل سپتامبر محدودیت‌های سفر خود را کاهش داده‌اند. با این وجود، بسیاری از کشور‌ها و دولت‌ها در بازگشایی مرزهایشان به روی گردشگران بین‌المللی همچنان محتاط عمل می کنند.

کاهش شدید میزان گردشگری بین‌المللی و کاهش ناگهانی گردشگران ورودی به کشورها، میلیون‌ها شغل را در معرض خطر مشکلات اقتصادی قرار داده است.

طبق آخرین اطلاعات به دست آمده از سازمان جهانی گردشگری، آمار تقاضای سفر‌های بین‌المللی در ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۰ نشان دهنده از دست دادن ۴۴۰ میلیون گردشگر ورودی به کشور‌های جهان و حدود ۴۶۰ میلیارد دلار درآمد صادراتی از گردشگری بین‌المللی است. این میزان حدودا ۵ برابر خسارات ناشی از بحران اقتصادی و مالی جهانی در سال ۲۰۰۹ برای صنعت گردشگری است.

زوراب پولولیکا شویلی دبیرکل سازمان جهانی گردشگری در این باره اظهار کرد: میلیون‌ها نفر از طریق فعالیت در صنعت گردشگری امرار معاش می‌کنند. در شرایط فعلی انجام سفر‌های بین‌المللی ایمن و مسئولانه در بسیاری از نقاط جهان امکان‌پذیر است و ضروری است که دولت‌ها برای رونق گرفتن دوباره گردشگری جهانی با بخش خصوصی همکاری کنند. اقدام هماهنگ کلید احیای گردشگری بین‌المللی به حساب می‌آید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.