زنگ خطر کرونا در خوزستان/ تخت های بیمارستان رازی ظرفیت ندارد

به گزارش چاپار نیوز، دکتر فرهاد ایول نژادیان، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز پس از افزایش مرگ و میر در پی شیوع ویروس کرونا در خوزستان ، در یک پیام خطاب به مردم اعلام کرد: اگر قرار بر تجربه یک پیک دیگر باشد، تلفات ما سنگین‌تر از پیک اول خواهد بود.

به نقل از دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی طی پیامی پس از افزایش آمار کرونا در خوزستان خطاب به مردم خوزستان در تاریخ ۲۵ شهریورماه، گفت: “مردم عزیز خوزستان، ماه‌ها است که کرونا، این ویروس عجیب و دشمن ناپیدا محور اصلی سخنان اینجانب با شما هم‌استانی‌های ارجمند بوده، حال نیز نگرانی از وضعیتی که اکنون در آن به سر می‌بریم موجب شد تا چند سطری برایتان بنویسم.

این خبر خوبی نیست که به شما بگویم ظرفیت تخت‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان رازی اهواز تکمیل شده و شماری از هم‌استانی‌هایمان در حال تجربه مبارزه سختی برای ادامه زندگی هستند.

هر بار که به بیمارستان رازی می‌روم؛ هنگام بازگشت، وقتی در خیابان می‌بینم جوانی، پدری یا مادری ماسک نزده، با خود می‌گویم نکند فردا آن‌ها را به جای خیابان در بیمارستان و زیر دستگاه در حالی که به زحمت نفس می‌کشند ملاقات کنم. نکند دوباره به روزهایی برگردیم که تمام فکر و ذکر بنده و همکارانم پیدا کردن تخت برای بستری بیماران جدید بود. روزهای تلخ و پراسترس اردیبهشت و خرداد که خوزستان را داغدارِ از دست دادن شماری از عزیزانش کرد.

مردم عزیز بدانید اگر قرار بر تجربه یک پیک دیگر باشد، تلفات ما سنگین‌تر از پیک اول خواهد بود چرا که این بار دیگر خبری از آن حساسیت‌های مردمی و ترس‌ها و بیم‌ها نیست، این طبیعت پاندمی‌های سنگین ویروسی است زمانی ضربه خود را می‌زنند که از حساسیت جامعه کاسته شده باشد.

از شما می‌خواهم برای حفظ سلامت خود، برای بقای نفس‌های مادران و پدران‌مان و برای کمک به کادر مجاهد و ایثارگر بهداشت و درمان، نسبت به وضعیت کرونا بی‌تفاوت نباشید و برای گذر از این روزهای سخت و رسیدن به روزهای خوبی که قرار است دوباره در کنار هم بایستیم، اصول بهداشتی را مراعات کنید.”

ابتلای همزمان هر دو ویروس کرونا و آنفولانزا

آزمایشات واکسن کرونا توسط آکسفورد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.