کرونا در اردبیل منجر به فوت ۶۸۰ نفر شد / کاهش استفاده از ماسک عامل افزایش آمار

0 11

به گزارش چاپار نیوز، با آغاز نیمه دوم سال و سرد شدن هوا، احتمال ابتلا به آنفلوآنزا مطابق هر سال افزایش می یابد. این در حالی است که آمار ابتلا و فوتی ناشی از کرونا ویروس همچنان بالاست تا جایی که توانسته فقط در استان اردبیل منجر به مرگ ۶۸۰ نفر شود.

شهرام حبیب زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل دیروز و طی نشست مسئولان مراکز بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته با بستری شدن ۴۳ بیمار جدید تعداد بیماران بستری کرونا به ۲۲۳ نفر رسیده است.

وی افزود: ۵۵ نفر از این بیماران در بخش مراقبت های ویژه تحت مراقبت هستند و ۳۳ نفر نیز با بهبود نسبی از بیمارستان ها مرخص شده‌اند.

حبیب زاده ضمن اشاره به کشته شدن ۶ نفر براثر کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، اظهار کرد: همچنان شهرهای اردبیل و مشگین شهر در وضعیت قرمز و خلخال در وضعیت نارنجی بوده و در سایر شهرستان ها نیز وضعیت زردی را شاهد باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در ادامه گفت: کاهش استفاده همشهریان از ماسک عامل انتقال و شیوع بیماری کروناست و ما نگران روزهای سرد پائیز هستیم که این بیماری با اپیدمی آنفلوآنزا خطرات بیشتری را برای همشهریان به وجود آورد.

حبیب‌زاده عنوان کرد: همچنان توصیه می‌کنیم همشهریان فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کرده و با زدن ماسک و شستن مرتب دست از حضور در مکان های پر ازدحام پرهیز کنند تا خطری متوجه آن ها نشود.

وی در رابطه با توزیع واکسن آنفلوآنزا گفت: بخش رایگان واکسن در بین گروه های پرخطر در مراحل تزریق است و برای توزیع واکسن در بین داروخانه‌ ها اطلاع رسانی انجام خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.