کاهش مصرف بنزین تا ۲۵ میلیون لیتر نسبت به پارسال

0 18

همایون صالحی، درمورد میزان تغییرات مصرف بنزین در ۶ ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته اظهار کرد: «قبل از آبان‌ و پیش از اعمال سهمیه‌بندی در سال ۹۸، مصرف روزانه بنزین به بیش از ۹۸ میلیون لیتر می‌رسید. پس از سهمیه‌بندی از آذرماه به بعد با ۳۰ درصد کاهش مصرف بنزین مواجه شدیم؛ چرا که با سهمیه‌بندی تقاضا و مصرف مردم پایین آمد. البته سی‌ان‌جی هم توسعه داده شده که میزانی از تقاضای سوخت به سمت آن رفت.»

وی اضافه کرد: «بعد از اسفند ماه با شیوع کرونا و اعمال محدودیت و پروتکل‌های بهداشتی، با ۶۰ درصد کاهش فروش بنزین مواجه شدیم. به عبارت دیگر پس از سهمیه‌بندی از ۹۸ میلیون لیتر مصرف روزانه، به ۷۵ میلیون لیتر رسیدیم و در اسفندماه میزان مصرف به ۴۲ میلیون لیتر روزانه کاهش یافت. در بعضی از روزهای فروردین و جدی‌تر شدن پروتکل‌ها مصرف باز هم پایین‌تر آمد؛ به نحوی که برخی روزهای فروردین ماه میزان فروش به ۲۲ میلیون لیتر هم رسید.»

رئیس کانون انجمن‌های صنفی جایگاه‌داران ادامه داد: «پس از اردیبهشت با بازشدن مسیرها و برگشتن مردم به کسب و کارشان، دوباره مصرف بنزین افزایش پیدا کرد؛ با اینکه میانگین مصرف روزهای اخیر به ۷۵ میلیون لیتر رسیده است، نسبت به ۶ ماهه نخست سال قبل ۲۵ میلیون لیتر کاهش مصرف بنزین داشتیم.»

وی خاطرنشان کرد: «در حال حاضر میزان مصرف به همان میزان بعد از سهمیه‌بندی و قبل از کرونا رسیده؛ البته در بعضی از بازه‌های زمانی که به خاطر کرونا اعمال محدودیت‌ها اعلام می‌شود و باز هم مصرف پایین می‌آید.»

صالحی آخرین رقم مصرف سی‌ان‌جی را هم ۲۵ میلیون متر مکعب در روز اعلام کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.