کاهش قیمت گوشت گوساله و رسیدن آن به ۹۵ هزار تومان

قیمت هر کیلوگرم گوشت گوساله از ۱۲۰ هزار تومان به ۹۵ هزار تومان کاهش یافته است. بر اساس پیش بینی های صورت گرفته توسط فعالان بازار احتمال دارد ریزش قیمت آن تا ۷۵ هزار تومان ادامه داشته باشد.

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز؛ از اول ماه آبان قیمت گوشت گوساله و گوسفندی شروع به افزایش کرد و پس از توقف از اواسط هفته قیمت‌ها به مرور روند کاهشی به خود گرفته است. کارشناسان دلیل کاهش تدریجی قیمت‌ها را کاهش تقاضا عنوان کردند چراکه دیگر خرید آن در توان مالی بسیاری از مردم نبود.

از روز گذشته بازار مجددا شروع به کاهش قیمت‌ها کرده است، اما این دفعه با شدت بیشتر به نحوی که هم اکنون قیمت هر کیلوگرم گوشت گوساله برای مصرف کننده با کاهش ۳۰ هزار تومانی به ۹۵ هزار رسیده است.

منصور پوریان،‌ رئیس شورای تامین دام کشور، در گفت‌وگو با یکی از رسانه ها در خصوص علت کاهش دوباره قیمت‌ها بیان کرد که علاوه بر کاهش تقاضا، جو روانی که در پی کاهش نرخ دلار بر بازار حاکم شده است نیز تاثیر گذار بوده است.

وی همچنین ادامه داد: افزایش جهشی قیمت‌ها در ابتدای ماه به دلیل محدودیت موقت در جابه‌جایی دام برای اجرای طرح پلاک زنی توسط دامپزشکی اتفاق افتاد.

بر اساس گفته رئیس شورای تامین دام کشور؛ این اتفاق باعث شد تا شایعه کمبود دام در کشور نیز توسط برخی رسانه‌ها منتشر شود که از پایه اشتباه است.

پوریان بیان کرد: در حال حاضر جمعیت دامی کشور در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارد و احتمال تا پایان سال با مازاد عرضه نیز روبه‌رو خواهیم شد.

وی افزایش قیمت هر کیلوگرم گوشت گوساله پس از اجرای طرح پلاک زنی را تا ۱۲۰ هزار تومان اعلام کرد و ادامه داد: افزایش قیمت موجب شد تقاضا کاهش یابد چراکه با توجه به شرایط اقتصادی موجود، تامین آن برای بسیار از مردم مقدور نبود.

پوریان ادامه داد: با کاهش تقاضا قیمت‌ها رو کاهش گذاشت و بازار از التهاب افتاد.

رئیس شورای تامین دام کشور از شروع مجدد کاهش قیمت گوشت گوساله در بازار با شیب بیشتر خبر داد و گفت: جو روانی ناشی از کاهش نرخ دلار موجب شده شاهد کاهش قیمت گوشت قرمز با شدت بیشتر در بازار نسبت قبل باشد.

وی قیمت متوسط هر کیلوگرم گوشت گوساله تازه در بازار را ۹۵ هزار تومان و هر کیلوگرم گوشت منجمد را ۹۰ هزار تومان عنوان کرد.

پوریان قیمت خرید هر کیلوگرم دام سنگین زنده از دامداران را ۳۵ تا ۳۶ هزار تومان عنوان کرد.

رئیس شورای تامین دام کشور در نهایت بیان کرد: با توجه به روند بازار انتظار می‌رود قیمت گوشت گوساله تا قیمت منطقی آن یعنی ۷۵ هزار تومان پایین بیاید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.