کاهش قیمت خودرو از زبان نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران: قیمت‌ها غیرواقعی است

0 19

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در مورد آخرین وضعیت بازار خودرو اظهار کرد: «در حال حاضر بازار در رکود به سر می‌برد و معالمه‌ای صورت نمی‌گیرد. با این وجود قیمت‌ها اندکی افزایش داشته است. البته نه خریداری هست و نه فروشنده‌ای؛ چرا که قیمت‌ها به گونه‌ای است که همه به انتظار کاهش قیمت خودرو دست نگه داشته‌اند.»

نعمت‌الله کاشانی‌نسب افزود: «بازار خودرو به کل راکد است و خرید و فروشی انجام نمی‌شود. به همین دلیل پیش بینی ما این است که قیمت‌ها به این منوال نماند، چرا که غیر واقعی و کاذب است.»

وی در مورد احتمال کاهش قیمت خودرو و دلیل اصلی گرانی حال حاضر آن تصریح کرد: «دو شرکت عمده خودروساز نسبت به سال گذشته ۱۹ درصد افزایش تولیدات داشته‌اند، اما به علت تقاضای کاذب فقط ۲۰ درصد خریداران مصرف‌کننده واقعی هستند. مابقی متقاضیانی هستند که خودرو را در خانه‌های خود نگهداری می‌کنند تا مجددا در زمان گرانی آن را معامله کنند. همین امر باعث شده تا تقاضای کاذب در بازار به وجود بیاید که خود بیشترین دلیل گرانی نیز محسوب می‌شود.»

کاهش قیمت خودرو در آینده‌ای نزدیک

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو با انتقاد از تاثیر فضای مجازی بر قیمت‌های غیرواقعی توضیح داد: «قرار بود که سایت‌ها درج قیمت نداشته باشند، اما بسیاری از سایت‌ها و کانال‌های تلگرامی قیمت‌ها را درج می‌کنند و بر این آشفته بازار دامن می‌زنند. در واقع این کانال‌ها با اشتراک‌گذاری قیمت‌های عجیب و غریب بازار را بیشتر ملتهب می‌کنند و مردم با توجه به این قیمت‌ها تصور می‌کنند که خودرو بسیار گران شده است.»

کاشانی‌نسب یادآور شد: «باید توجه داشت که تولیدات نسبت به سال گذشته افزایش داشته که ۶۰ درصد تولید برای ایفای تعهدات و ۴۰ درصد برای فروش فوری مربوط می‌شود. بنابراین با تداوم این رویه، قیمت‌ها به این شکل نمی‌ماند و کاهش قیمت خودرو را پیش‌ رو خواهیم داشت؛ البته در مورد درصد کاهش نمی‌توان اظهار نظری کرد، چون این مورد به تولید بستگی دارد که در صورت افزایش، تب و تاب مردم و تقاضای غیرواقعی کاهش می‌یابد.»

وی در پایان گفت: «البته امکان تدوام این قیمت‌ها وجود ندارد. در حال حاضر ارزان‌ترین خودرو پراید است اما به دلیل قیمت‌های کاذب متقاضی واقعی ندارد و به نوعی معاملات قفل شده است. به همین خاطر نمی‌توان قیمت مشخصی برای پراید در نظر گرفت، زیرا امکان اختلاف قیمت ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومانی در سایت‌ها و کانال‌های مختلف دیده می‌شود.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.