کاهش بازدید کنندگان از جاذبه‌های تاریخی کرمانشاه به دلیل کرونا

0 19
به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز، علی صابر در پی مصاحبه ای با یکی از رسانه ها، به تاثیرات منفی شیوع بیماری کرونا بر وضعیت بازدید از جاذبه‌های تاریخی کرمانشاه و حوزه گردشگری استان اشاره کرد گفت:  شیوع این بیماری رکود بی سابقه ای را در حوزه گردشگری دنیا به وجود آورده که ما نیز از آن بی نصیب نمانده‌ایم.

علی صابر تصریح کرد: هرچند در روزهای ابتدایی شیوع بیماری کرونا توقفی در فعالیت‌های گردشگری استان بوجود آمد و بعد از مدتی کوتاه دوباره از سرگرفته شد، اما بار روانی و ترسی که مردم از ابتلاء به این بیماری دارند، باعث شده تا هنوز نتوانیم به رونق گذشته بازگردیم.

وی همچنین درباره وضعیت گردشگری منطقه در شرایط کرونا اضافه کرد: با این وجود در مدت شش ماه گذشته که شرایطی کرونایی را پشت سر گذاشته‌ایم، حدود ۷۱ هزار و ۵۴۵ نفر از بناها و آثار تاریخی دارای ورودی استان بازدید داشتند.

وی درباره میزان بازدید از جاذبه‌های تاریخی کرمانشاه اظهار کرد: این آمار نسبت به مشابه سال قبل که حدود ۸۴ هزار و ۳۳۵ نفر بازدید کننده از بناهای تاریخی استان داشتیم، کاهشی چند درصدی دارد.

صابر در ادامه درخصوص آمار گردشگران خارجی استان در این مدت هم اعلام کرد: از ابتدای امسال تا پایان شهریور ۲۵ گردشگر خارجی از بناهای تاریخی استان بازدید داشتند که به نسبت مشابه سال قبل که ۵۴۶۳ نفر گردشگر خارجی بود، کاهشی بسیار چشمگیری دارد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی کرمانشاه اعلام کرد: در این مدت همانند سال‌های گذشته بیستون، تاق بستان و تکیه معاون الملک بیشترین آمار بازدیدکنندگان از بناها و آثار تاریخی استان را به خود اختصاص داده‌اند.

استان کرمانشاه ۲۷ هتل، چهار هتل آپارتمان، ۱۹ واحد میهمانپذیر، ۱۵ مجتمع گردشگری،  ۱۸ واحد پذیرایی بین راهی و ۱۵ واحد پذیرایی سنتی دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.