احتمال کاهش ارزش دلار در زمان بایدن و افزایش کسری بودجه کشور آمریکا

به گزارش چاپار نیوز و بنابر گفته های سونیا مارتین، کارشناس امور ارزی بانک دی زد آلمان، بسته پیشنهادی دموکرات ها فشار بزرگی برای توان مالی دولت و کاهش ارزش دلار آمریکا خواهد بود.

به گزارش بلومبرگ، دلار طی هفته های گذشته عملکرد مناسبی نداشت و شاخص دلار که نرخ برابری آن در برابر سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می گیرد به پایین ترین سطح خود از می ۲۰۱۸ تا امروز رسیده است.

این در حالی است که ارزش یورو یک درصد مقابل یورو تقویت شده و ین ژاپن هم در بالاترین حد هشت ماه اخیر خود قرار گرفته است.

سونیا مارتین، کارشناس امور ارزی بانک دی زد آلمان ضمن بیان پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد: دلار یک ارز امن تلقی می شود و با توجه به اینکه دولت بایدن بنا دارد همکاری با جامعه جهانی را بیشتر و تنش های تجاری را کمتر کند، انتظار دارم ارزش دلار بیش از میزان فعلی کاهش یابد.

مارتین با تاکید بر بسته پیشنهادی دموکرات ها خاطر نشان کرد: دموکرات ها در نظر دارند ۲.۲ تریلیون دلار دیگر به حمایت از اقتصاد در مقابل کرونا اختصاص دهند و این چاپ پول نتیجه ای جز کاهش ارزش دلار نخواهد داشت. دولت همین حالا هم بیش از سه تریلیون دلار نقدینگی به شکل مختلف به بازارها تزریق کرده است و یک بسته دیگر، فشار بزرگی روی توان مالی دولت خواهد بود.

لازم به ذکر است که بانک مرکزی آمریکا تا امروز در حدود دو تریلیون دلار نقدینگی به بازار تزریق نموده که بخش عمده آن به صورت عملیات خرید و بازخرید اوراق قرضه بوده است.

جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا اعلام کرده که این بانک از تمام ابزارهای در اختیار خود استفاده خواهد کرد تا این دوران دشوار با موفقیت پشت سر گذاشته شود.

این در حالی است که تحلیلگران بانک گلدمن ساکس طی گزارشی ضمن یادآوری پیروزی بایدن در انتخابات پیش بینی نمودند که روند افزایش کسری بودجه این کشور ادامه یابد و افزایش فشار روی منابع مالی دولت به کاهش بیشتر ارزش دلار در برابر رقبای اصلی این ارز منجر گردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.