کارگران و کارمندان استرالیایی خواهان دورکاری/ اکثرا حقوق اضافه کاری نمی‌گیرند

اتحادیه‌های کارگری استرالیا با نظرسنجی از ۱۰ هزار نفر اظهار کردند: «۴۰ درصد از کارگران و کارمندان استرالیایی اضافه‌کاری می‌کنند اما ۹۰ درصد از آن‌ها حقوق اضافه‌کاری خود را به‌طور کامل دریافت نمی‌کنند یا کارفرما حقوق اضافه‌کاری را اصلا پرداخت نمی‌کند.»

به گزارش چاپار به نقل از گاردین، هشتاد درصد از کارگران و کارمندان استرالیایی خواهان دورکاری هستند. همچنین اتحادیه‌های کارگری معتقدند کارمندان و کارگران به حمایت‌های بیشتری نیاز دارند تا علاوه بر تسهیل شرایط کاری برای آن‌ها، حقوق و مزایای خود را ازدست ندهند. یکی از درخواست‌های مهم اتحادیه‌ها کار در منزل برای کارگران و کارمندان است.

این در حالی است که «کریستین پورتر» از مقامات استرالیایی ضمن تاکید بر حفظ «اقتصاد نرمال» از شرکت‌ها خواسته تا نیروی کار خود را به محل کار بازگردانند. اما نظرسنجی اخیر نشان می‌دهد کارکنان تمایلی به حضور در محل کار خود ندارند و در دوران قرنطینه خانه‌های‌شان را ترک نکرده‌اند.

تعداد کارگرانی که قبل از شیوع کرونا روزهای بیشتری را در خانه سپری می‌کردند، حدود ۱۲ درصد بود ولی همزمان با شیوع این بیماری تعداد این افراد در ماه سپتامبر به ۳۱ درصد رسید. حدود ۹ درصد از این کارگران و کارمندان استرالیایی گزارش داده‌اند که یک روز در هفته در خانه کار می‌کنند و حدود ۶ درصد یک روز در ماه همین وضعیت را دارند. همچنین این نظرسنجی نشان می‌دهد ۸۱ درصد از کارگران و کارمندان ترجیح می‌دهند در خانه کار کنند و کارفرما از آن‌ها حمایت کند. ۴۷ درصد نیز با تاکید بر حفظ سلامتی خودشان گفته‌اند: «کار در خانه امن‌تر است.»

کار در خانه هزینه‌های زندگی را بیشتر می‌کند

کار در خانه به‌طور متوسط حدود ۵۳۰ دلار هزینه‌های زندگی کارگران و کارمندان استرالیایی ا افزایش داده است. حدود یک سوم از کارمندان و کارگرانی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند، از افزایش ساعت کاری و افزایش هزینه‌های زندگی خود خبر داده‌اند.

با وجود صرفه‌جویی در وقت و کاهش رفت و آمدها، کارگران گزارش داده‌اند فعالیت کاری خود را قبل از ساعت ۸ آغاز می‌کنند و از هر سه نفر، یک نفر نیز می‌گوید تا ساعت ۹ شب کار می‌کند.

کارگران و کارمندان استرالیایی در این نظرسنجی با تاکید بر پررنگ‌تر شدن نقش سرپرستی خود گفتند: «دورکاری نقش سرپرستی ما در خانواده را بیشتر کرده‌ که این شرایط با تعطیلی مدارس افزایش یافته است.»

نیمی از کارگران درخصوص مشکلات روحی خود نیز توضیح دادند: «ما با مشکلات بهداشت روانی مثل استرس، اضطراب، خودزنی و افسردگی روبرو هستیم.»

گزارش منتشره به همراه این نظرسنجی نشان می‌دهد که منشور کار در خانه باید روشن باشد و حقوق و مزایای افرادی که در خانه کار می‌کنند، نباید کمتر از زمانی باشد که در محل کار حضور داشتند.

این منشور حقوقی همچنین نشان می‌دهد کارفرمایان باید متعهد شوند تا تمام حق و حقوق کارمندان و کارگران را فراهم کنند. کارگران و کارمندان استرالیایی هم «حق قطع ارتباط» داشته باشند تا تعادل بین کار و زندگی‌شان حفظ شود.

محیط کار ایمن، ارتباط کارگران از طریق اتحادیه‌ها و حفظ حقوق کارمندان و کارگران در شرایط کار در خانه از درخواست‌های دیگر اتحادیه‌های کارگری است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.