برگزاری وبینار نور در درماتولوژی / کاربرد نور در درماتولوژی و پوست چیست ؟

به گزارش چاپارنیوز، دکتر سید مهدی طبایی، رئیس مرکز تحقیقات لیزر در پزشکی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با اعلام خبر برگزاری وبینار نور در درماتولوژی گفت: ۱۶ می (مصادف با ۲۶ اردیبهشت) در دنیا به نام “روز جهانی نور” نامگذاری شده است که در این روز دانشگاهها، مراکز علمی، پژوهشی و صنعتی در سراسر جهان برنامه هایی برای تأکید به جایگاه و اهمیت نور و نقش آن در زندگی برگزار می کنند. در ایران هم “روز جهانی نور” در دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و مراکز تحقیقات فیزیک نور مختلف مانند دانشگاه تهران، دانشگاه تبریز، ستاد اپتیک فوتونیک لیزر کشور و… برگزار شده است.

وی با بیان اینکه برنامه های ۱۶ می با هدف یادآوری نقش مهم و کلیدی نور در زندگی موجودات زنده در سراسر جهان برگزار می شود، افزود: ما همچنین به مرکز تحقیقات لیزر در دانشگاه علوم پزشکی تهران رفتیم و وبینار “نور در درماتولوژی” به همین مناسبت برگزار می شود. با توجه به تقارن این روز با روزهای ماه مبارک رمضان، این وبینار با اختلاف پنج روز در تاریخ ۳۱ اردیبهشت برگزار می شود، بنابراین اساتید و شرکت کنندگان می تواند با اوقات فراغت و وضعیت پایدارتر در این وبینار شرکت کند.

دکتر طبایی با تشریح جزئیات وبینار یک روزه نور در درماتولوژی، افزود: متخصصین پوست مخاطبان اصلی این وبینار هستند. در مجموع ۱۳ سخنرانی از آغاز تا پایان برنامه ارائه خواهد شد. سخنرانی های علمی با موضوعات مختلفی از کاربرد نور در درماتولوژی و پوست طرح شده است. با توجه به اینکه این وبینار برای یک روز آماده شده است و زمان هر سخنرانی ۱۵ دقیقه است، بنابراین سخنرانان با بیان مطالب، رویکردها و ره یافتهای کلی وارد جزئیات وقت گیر نخواهند شد.

به گفته رئیس مرکز تحقیقات لیزر در پزشکی، تاریخچه نور در پزشکی و درماتولوژی، فناوری های جدید در فوتودرماتولوژی، پلاسما درمانی با رویکرد پزشکی و درماتولوژی، کاربردها و مفاهیم اپتوژنتیک در پزشکی و موضوعات تخصصی پوست و مو مانند پیری پوست ناشی از نور، فوتوداینامیک تراپی در درماتولوژی، وسایل خانگی نوری در درماتولوژی، نور در طب بازیافتی، داروهایی که باعث حساسیت به نور در درماتولوژی می شوند، فتوتراپی در دو بیماری ویتیلیگو و پسوریازیس و ملاحظات ایمنی نور موضوعات این وبینار علمی است.

به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر سید مهدی طبایی متخصص پوست و رئیس مرکز تحقیقات لیزر در پزشکی و دکتر پروین منصوری متخصص پوست، استاد دانشگاه و معاون پژوهشی مرکز تحقیقات لیزر در پزشکی دبیران علمی وبینار “نور در درماتولوژی” هستند. دبیر اجرایی وبینار نیز دکتر افشان شیرکوند، محقق مرکز تحقیقات لیزر در پزشکی است. همچنین این وبینار با همکاری تعدادی از اساتید فوتونیک از پژوهشکده لیزر و پلاسمای دانشگاه شهید بهشتی تهیه شده است.

علاقه مندان برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر در این وبینار می توانند با شماره های ۶۶۴۶۲۹۱۵ و ۶۶۴۶۴۸۶۲ تماس بگیرند. همچنین اخبار این وبینار در سایت سازمان جهاد دانشگاه علوم پزشکی تهران به آدرس https://jdtums.ir اطلاع داده خواهد شد. لازم به ذکر است که این وبینار دارای نکات بازآموزی برای متخصصین پوست است.

یونسکو ۱۶ می را به عنوان روز جهانی نور تعیین کرده است. در این تاریخ، در سال ۱۹۶۰، اولین استفاده موفقیت آمیز لیزر توسط “تئودور میمن”، فیزیکدان آمریکایی انجام شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.