چرا اجازه توهین در صدا و سیما به اقوام اصیل ایرانی داده می شود

به گزارش چاپارنیوز، کمال حسینی پور در جلسه علنی امروز (۲۹ دی ماه) مجلس شورای اسلامی در اظهار نظری خطاب به رئیس صدا و سیما گفت: کردها از اصیل ترین و باستانی ترین قبایل ایرانی هستند. چرا اجازه توهین در برنامه های صدا و سیما با وجود اینکه از بیت المال تأمین اعتبار می شود روزانه به قبایل اصیل ایرانی مانند: کرد، لر، آذری، ترکمن و بلوچ توهین می شود؟

نماینده مردم سردشت افزود: چرا اجازه توهین در برنامه های صدا و سیما به اقوام اصیل ایرانی توهین شود؟ مگر نه اینکه مقام معظم رهبری بارها گفته اند که توهین به قبایل و مذاهب رسمی کشور خط قرمز نظام است. چرا به توصیه های حکیمانه رهبر عمل نمی کنیم؟ چگونه اجازه می دهید به فرهنگ اصیل ایرانی توهین شود؟ لباس کردی لباس غیرت، شجاعت و مردانگی است و ما نمایندگان کرد اجازه توهین به هیچ کس را نمی دهیم.

وی تأکید کرد: باید در انتخاب مجریان و میهمانان برنامه های صدا و سیما دقت کرد و از مردم غیور و انقلابی کرد عذرخواهی کرد.

حسینی پور ادامه داد: مردم سردشت و پیرانشهر نیز با مشکل آب آشامیدنی روبرو هستند. آیا مردم نجیب این شهرها ایرانی نیستند؟ آیا آنها سالها مرزداری نکرده اند؟

وی خطاب به رئیس جمهور گفت: آیا از شرایط زندگی مردم اطلاع ندارید؟ آیا مردم نجیب ایران سزاوار چنین معیشتی هستند؟ قیمت کالاها هر روز در حال افزایش است. ارز ۴۲۰۰ تومانی کجاست؟ نوسانات بورس مردم را گیج می کند و هیچ کس نمی تواند برنامه ریزی کند.

نیکزاد، رئیس جلسه در مورد توهین در صدا و سیما گفت: “هیچ کس، هیچ گروه و هیچ رسانه ای حق توهین به مردم اصیل ایران را ندارد.” کردهای غیور افتخار ایران و انقلاب اسلامی افتخار هستند. از آقای علی عسگری می خواهم هرچه سریعتر به این موضوع رسیدگی کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.