چالش دولت جو بایدن برای بازگشت به برجام و توافق هسته‌ای

خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی سیاست فشار حداکثری دولت ترامپ در برابر ایران را نوعی چالش برای تعامل دولت جو بایدن با ایران و بازگشت آن به برجام و توافق هسته‌ای معرفی کرد.

به گزارش سایت چاپار نیوز، خبرگزاری آسوشیتدپرس در قسمتی از گزارشی در خصوص تعامل بایدن با ایران، ضمن اشاره به این که دولت ترامپ از چند ماه قبل از انتخابات آمریکا تلاش کرده است روند تجدید نظرهای احتمالی دولت جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا در سیاست های این کشور به ویژه درباره ایران را بی اثر کند، درباره چالش های دولت بایدن برای بازگشت به برجام و توافق هسته‌ای نوشت: مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا  و دیگر مقامات آمریکا از تلاش برای اعمال تحریم های جدید علیه ایران حرف زده اند اما واقعیت این است که در دولت فعلی آمریکا از زمانی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا این کشور را از توافق هسته ای خارج کرد افزایش این تنبیه ها ادامه داشته است. تحریم های جدید به طور بالقوه می تواند حامیان شبیه نظامیان تحت پشتیبانی ایران در عراق و افغانستان و جنبش شیعه حوثی های یمن را که با دولت به رسمیت شناخته شده این کشور در سطح بین المللی در جنگی فاجعه بار است، هدف قرار دهد.
آسوشیتدپرس در ادامه می‌نویسد: بایدن از تمایل به بازگشت به توافق هسته ای حرف زده است و مقامات ایران هم گفته اند در صورت بازگشت و پایبندی بایدن به توافق،  آن ها هم به پایبندی بازخواهند گشت. بایدن می تواند با صدور فرمان اجرایی،  بسیاری از تحریم های بازگردانده شده علیه ایران را لغو کند اما معلوم نیست که این موضوع تا چه حد برای او در اولویت باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.