پیشرفت دارویی درمان کرونا تا ۹ میلیون دلار به اقتصاد جهانی اضافه کرد

به گزارش چاپار نیوز، اخیرا صندوق بین المللی پول اعلام کرد که پیشرفت دارویی در ریشه کنی کرونا می تواند تا ۹ تریلیون دلار به اقتصاد جهانی اضافه نماید.

صندوق بین المللی پول در خصوص بهبود اقتصاد جهخانی در اثر پیشرفت دارویی درمان کرونا عنوان کرد: کرونا اولویت اصلی اقتصاد جهان است و اولویت حال حاضر باید بازگرداندن اقتصاد به ریل رشد و تقویت بنیان های اقتصادی قرن ۲۱ باشد. این نهاد با اشاره به اوج گیری مجدد شمار مبتلایان در جهان اعلام کرده است تا زمانی که همه گیری در همه جا شکست داده نشود، رشد اقتصادی در هیچ جا به دست نخواهد آمد. وضعیت فعلی نشان می دهد که وضعیت دشوار و غیر مطمین است.

بنابر پیش بینی صندوق بین المللی پول، رشد اقتصادی امسال جهان به طور متوسط منفی ۴.۴ درصد خواهد بود و در سال آینده به ۵.۲ درصد افزایش خواهد یافت. بر طبق اعلام این سازمان، دستیابی به یک راهکار دارویی برای ریشه کن کردن کرونا ویروس می تواند تا سال ۲۰۲۵ میزان تولید ناخالص داخلی جهان را تا حدود ۹ تریلیون دلار افزایش دهد.

این سازمان بین المللی ضمن هشدار دادن در خصوص خطر لغو سیاست های مالی حمایتی فعلی دولت ها و بانک های مرکزی از الزام تداوم رویکرد حمایتی سخن گفت و در ادامه اظهار کرد: اگر هر کشور کار خودش را در مقابله با کرونا انجام دهد، مخارج کرونا حدود دو سوم افزایش پیدا خواهد کرد.

کریستالینا جیورجیوا، رییس صندوق بین المللی پول ضمن تاکید بر پیشرفت های دارویی در مقابله با کرونا گفت: این خبر خوبی است که پیشرفت های زیادی در مقابله با کرونا داشته ایم اما شاهد کاهش مجدد شتاب رشد اقتصادی در ماه های اخیر بوده ایم و این بدان معناست که حتی پس از پیدا شدن راه حل پزشکی، مسیری طولانی در پیش خواهد بود. جیورجیوا هم چنین خواستار توجه بیشتر به ثبات محیط کلان اقتصادی جهان شد و سیاست گذاران را تشویق کرد تا با از ظرفیت های مغفول مانده ای نظیر اقتصاد دیجیتالی برای تقویت رشد اقتصادی خود بیشتر بهره بگیرند.

همچنین ریاست صندوق بین المللی پول در زمینه افزایش بیش از حد بدهی جهانی در دوره کرونا هشدار داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.