تداوم پیام های توییتری ترامپ : از کی تا حالا رسانه‌ها رییس جمهور تعیین می‌کنند؟

با وجود انتشار روزافزون پیام‌های تبریک رهبران سیاسی جهان به جو بایدن برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده و پیوستن بسیاری از سیاستمداران آمریکایی به این موج حتی در بین جمهوری‌خواهان، پیام های توییتری ترامپ و ادعای گذشته او مبنی بر پیروزی در این انتخابات و وقوع تقلب‌های گسترده در شمارش آرا ادامه دارد.

به گزارش چاپار به نقل از شبکه یورونیوز، پیام های توییتری ترامپ و تکرار ادعاهایش در حالی ادامه دارد که تنها دو ماه و نیم دیگر از مهلت رسمی سکونت وی در کاخ سفید باقی مانده است.

 او در تازه‌ترین توییت خود نوشت: «از کی تا حالا رسانه‌های معیوب رئیس جمهوری بعدی ما را تعیین می‌کنند؟ طی دو هفته اخیر چیزهای زیادی آموختیم!»

ترامپ نوشت: «ما معتقدیم که این افراد دزد هستند. سیستم‎های شهرهای بزرگ فاسد هستند. این انتخابات دزدیده شد. امروز صبح بهترین نظرسنجی در بریتانیا نیز نوشت که به وضوح این یک انتخابات سرقت شده بود. تصور اینکه بایدن در برخی از ایالت‌ها از اوباما پیشی بگیرد، غیرممکن است.»

هم‌زمان با پیام های توییتری ترامپ شماری از طرفداران او در ایالت‌های مختلف آمریکا به خیابان‌ها آمده و شعار «هنوز تمام نشده» سر دادند. علاوه بر این عصر شنبه گروهی از هواداران دونالد ترامپ با اسلحه در مراکز برخی شهرها از جمله آستین، بیسمارک و فینیکس دست به تجمع زدند.

در آتلانتا، مرکز ایالت جورجیا که سنگر دیرینه جمهوری‌خواهان محسوب می‌شود، حدود هزار نفر از طرفداران دونالد ترامپ به خیابان‌ها آمدند و در حالی که شعار «اخبار جعلی» و «هنوز تمام نشده» سر می‌دادند، سطح خیابان‌ها را با پرچم آمریکا و پوسترهای ترامپ پر کردند.

هنوز گزارشاتی مبنی بر اعمال خشونت در جریان این اعتراضات منتشر نشده و تنها در یکی از نقاط تجمع، پلیس برای جدا کردن مخالفان ترامپ از طرفداران او وارد عمل شده است.

مقامات جمهوری خواه از ترامپ خواستند شکست را بپذیرد

همچنین عصر شنبه پس از اعلام خبر پیروزی جو بایدن در انتخابات، بسیاری از مخالفان دونالد ترامپ در واشنگتن در مسیر بازگشت خودروی او از زمین گلف به کاخ سفید ایستاده و در حالی که خودروی ترامپ را با انگشت نشان می‌دادند، فریاد «بازنده، بازنده» سر دادند.

از سوی دیگر مخالفان دونالد ترامپ، مقابل هتل او در واشنگتن تابلوی بزرگی نصب کرده‌اند که روی آن نوشته شده است: «با حقیقت روبرو شو»

گزارش‌ها حاکی از آن است که تاکنون برخلاف ادعاهای پیام های توییتری ترامپ هیچ مدرکی مبنی بر تقلب جدی در آرا یافت نشده است؛ در دو روز گذشته برخی مقامات جمهوری‌خواه نیز در سراسر کشور از ترامپ فاصله گرفتند و از او خواستند این نتیجه را بپذیرد. علاوه بر این گزارش‌ها حاکی از آن است که ملانیا همسر ترامپ نیز از او خواسته که شکست را قبول کند.

به گفته باربارا پری، مدیر مطالعات ریاست جمهوری در مرکز میلر دانشگاه ویرجینیا، مسئله رد کامل موقعیت کنونی جو بایدن به عنوان رئیس جمهور قانونی از طرف دونالد ترامپ و حامیان وی، چیز جدیدی در تاریخ سیاسی آمریکاست.

او درخصوص پیام های توییتری ترامپ گفت: «تاکنون رهبری نداشته‌ایم که پس از شکست در انتخابات ریاست جمهوری به طرفدارانش بگوید که انتخابات ما به سرقت رفته است. پیش از این مواردی دیده شده بود که یک رئیس جمهور به شدت عصبانی شده باشد و از شرکت در مراسم سوگند خودداری کند، اما نه اینکه طرفدارانش را به سمتی سوق دهد که بگویند در انتخابات تقلب شده است.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.