پوشش بین المللی انتخابات با۵۰۰ خبرنگار خارجی از ۲۲۶ رسانه بین‌المللی

به گزارش چاپارنیوز و به نقل از سایت معاونت مطبوعاتی، محمد خدادی – معاون امور مطبوعاتی – درباره پوشش خبری بین المللی انتخابات سیزدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری توسط رسانه‌های خارجی، اظهار کرد:  بیش از ۵۰۰ خبرنگار از ۲۲۶ رسانه خارجی، انتخابات ۱۴۰۰ کشورمان را پوشش خواهند داد. این رسانه‌ها از ۳۹ کشور جهان بوده و هماهنگی لازم برای ورود و فعالیت خبری آنان فراهم شده است.

او با بیان اینکه «ورود خبرنگاران خارجی تنها با تست منفی کرونا میسر است»، بیان کرد: از این تعداد ۳۳۶ خبرنگار خارجی مقیم تهران هستند و  برای بیش از ۱۶۰ خبرنگار خارجی نیز روادید مطبوعاتی  صادر شده است.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: ۱۶۰ خبرنگار و عوامل خبری که در روزهای اخیر وارد کشورشده‌ یا خواهند شد. ۸۳ رسانه از ۲۰ کشور جهان، این رویداد ملی را پوشش می‌دهند که به ۳۷ رسانه تلویزیونی، ۲۷ روزنامه، ۸ خبرگزاری، ۶ رسانه رادیویی و ۵ مجله و سایت خبری تقسیم‌بندی می‌شوند.

خدادی عنوان داشت: خبرنگارانی خارجی که قرار است انتخابات ۱۴۰۰ را پوشش خبری بدهند، از کشورهای آمریکا، انگلیس، ایتالیا، بحرین، بلژیک، ترکیه، نروژ، سوئد، دانمارک، چین، روسیه، ژاپن، سوئیس، فرانسه، آلمان، اتریش، اسپانیا، استرالیا، هلند، قطر، کره جنوبی، کره شمالی، کانادا، کلمبیا، کویت، لبنان، لوکزامبورگیمن، پاکستان، نیجریه، آذربایجان، افغانستان، ارمنستان، قرقیزستان، عراق، عمان، امارات فلسطین،سوریه و… هستند.

طبق  گفته معاون مطبوعاتی، ژاپن با ۲۵ خبرنگار و پس از آن فرانسه، قطر، ایتالیا و آمریکا به‌ ترتیب با ۲۴، ۱۸، ۱۵ و ۱۲ خبرنگار دارای بیشترین خبرنگاران و عوامل خبری حاضر در این انتخابات خواهند بود.

خدادی متذکر شد: ارائه کارت خبری و معرفی‌نامه برای فعالیت آنها در سطح شهرها و گفت‌وگو با نامزدها، مردم و مسئولین و همچنین حضور مستقیم در ستاد انتخابات کشور ازجمله تسهیلات ارائه شده به خبرنگاران خارجی مقیم و غیر مقیم است.

او در تشریح بیشتر تسهیلات ارائه شده به خبرنگاران خارجی،در پوشش بین المللی انتخابات گفت: ارائه مجوز برای تهیه گزارش از حوزه‌های اخذ رای، مجوز ورود به شهرستان‌ها در صورت تقاضا برای پوشش خبری در روزهای پیش و حین برگزاری انتخابات، از دیگر تسهیلات ارائه شده به خبرنگاران خارجی است.

خدادی همچنین هماهنگی‌های لازم برای گفت‌وگو با وزیر کشور در روز چهارشنبه (۲۶ خرداد)، حضور در جلسه خبری سخنگوی شورای نگهبان در روز پنجشنبه (۲۷ خرداد)، حضور در نشست خبری سخنگوی وزیر امور خارجه و همچنین هماهنگی برای حضور در دفتر مقام معظم رهبری به‌منظور پوشش خبریِ مراسم رای‌دهی ایشان را از دیگر اقدامات معاونت مطبوعاتی برای فعالیت خبرنگاران عنوان کرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.