پمپئو :اخراج بازرسان بین المللی از ایران با محکومیت بین المللی

به گزارش چاپارنیوز، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در واکنش به برنامه مجلس شورای اسلامی برای اخراج بازرسان از آژانس بین المللی انرژی اتمی در صورت لغو تحریم ها بیانیه ای صادر کرد.

وی در اغراق جدید خود ادعا کرد که ایران از برنامه هسته ای خود برای اخاذی از جامعه بین المللی و تهدید امنیت منطقه استفاده می کند.

براساس وب سایت وزارت امور خارجه آمریکا ، پمپئو ، بدون اشاره به نقض توافق هسته ای توسط واشنگتن ، با خروج یک طرفه از توافق ادعا کرد: “ایران بر طبق یک پیمان قانونی و طبق توافقنامه پادمان NPT ملزم است به بازرسان آژانس اجازه دسترسی دهد. نقض این الزامات فراتر از اقدامات قبلی ایران در نقض تعهدات هسته ای تحت شورای امنیت سازمان ملل است.

وی در ادامه با بیان اینکه همه کشورها ، نه فقط ایالات متحده ، به پایبندی ایران به تعهدات خود اهمیت زیادی می دهند ، اظهار داشت: آنچه آن را باجگیری هسته ای می نامد ، موقعیت ایران را تقویت نمی کند بلکه منجر به انزوا و فشار بیشتر می شود.

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین به از سرگیری غنی سازی ۲۰ درصدی اورانیوم در ایران اشاره کرد و در اظهارات مداخله جویانه خود تأکید کرد که جمهوری اسلامی نباید هیچ سطح غنی سازی داشته باشد.

پمپئو در پایان گفت: “ایالات متحده کاملاً از راستی آزمایی و نظارت حرفه ای بر برنامه هسته ای ایران توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی پشتیبانی می کند.” اخراج بازرسان بین المللی از ایران باید با محکومیت بین المللی روبرو شود!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.