پرونده های تخلف امتناع از فروش تخم مرغ در تعزیرات سمنان تشکیل شد

مهدی یحیایی ۶ دی‌ماه با اعلام این خبر بیان کرد: در بازرسی‌های انجام شده اخیر از مرغداری‌های تولید کننده تخم مرغ و همچنین واحدهای عرضه کننده در سطح عمده و خرده فروشی ، ۲۰ پرونده تخلف اخفاء و امتناع از فروش تخم مرغ و عرضه کالا در این واحدها تشکیل شده است.

وی اضافه کرد: این تعداد پرونده تخلف به ارزش ریالی بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال تشکیل که جهت بررسی و صدور رأی به تعزیرات حکومتی معرفی شده است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان تأکید کرد: تولیدکنندگان تخم مرغ و واحدهای عرضه کننده این کالا در استان در جهت احقاق حقوق مصرف کنندگان، موظف هستند قیمت‌های مصوب را رعایت کنند.

این مدیر نظارتی هشدار داد: در صورت عدم رعایت قیمت‌های مصوب و در صورت مشاهده هرگونه تخلف از قبیل گران‌فروشی ، اخفاء و امتناع از عرضه کالا و قاچاق‌، بر اساس قوانین نظام صنفی و قوانین تعزیرات حکومتی ، برخورد جدی و قانونی خواهد شد.

یحیایی ادامه داد: قیمت تخم مرغ در ستاد تنظیم بازار کشور برای هرکیلو درب مرغداری ۱۲ هزار تومان و برای مصرف کننده به ازای هر کیلو ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

ایشان همچنین ضمن تاکید بر تشکیل شدن پرونده های تخلف امتناع از فروش تخم مرغ در تعزیرات سمنان خاطرنشان کرد: هم استانی‌ها در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را با سامانه ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان وادارات شهرستانها اعلام کنند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.