پرسپولیس در چه صورت به مرحله بعد بازی های آسیا صعود خواهد کرد ؟

0 15

به گزارش چاپار نیوز، به نظر می رسد که تساوی بین تیم پرسپولیس و الشارجه در هفته آخر مرحله گروهی لیگ قهرمانی آسیا باعث صعود قرمزپوشان به مرحله بعد بازی ها نخواهد شد.

قبل از اتمام بازی های شب گذشته به نظر می رسید که تساوی مابین پرسپولیس و الشارجه در صورتی که همراه با شکست الدحیل در برابر التعاون نباشد، باعث صعود پرسپولیس به مرحله بعد و دور حذفی خواهد شد. در حالی که پس از بازی های دیشب مشخص شد که اینطور نیست و تساوی بی این دو تیم هیچ ثمری برای پرسپولیس نخواهد داشت.

لازم به ذکر است که امتیاز هر دو تیم پرسپولیس و الشارجه امارات یکسان است و هر دو تیم ۲ امتیاز دارند.

در صورتی که در بازی مابین التعاون عربستان و الدحیل قطر، تیم قطری پیروز شده و به مرحله بعد صعود کند، دومین تیم صعود کننده در بازی های آسیا ، پرسپولیس یا الشارجه خواهد بود. بر طبق مقررات مسابقات، از بین دو تیم پرسپولیس و الشارجه، تیم برنده به مرحله بعد صعود می کند و در صورت تساوی هم، بازی به تقاضای گل تعیین کننده کشیده خواهد شد.

لازم به ذکر است که قانون گل زده در خانه حریف مربوط به قوانین قبلی AFC بوده و در حال حاضر سندیت ندارد. به همین جهت هم پرسپولیس نمی تواند با تساوی در این بازی به مرحله بعد راه پیدا کند.

در حال حاضر و با توجه به متمرکز برگزار شدن مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در قطر،AFC  قانون گل زده در خانه حریف را حذف نموده و صرفا تفاضل گل تعیین کننده است. به همین دلیل پرسپولیس برای راهیابی به مرحله بعد باید در برابر الشارجه به پیروزی برسد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.