در جدیدترین رتبه بندی باشگاه های جهان استقلال و پرسپولیس سه پله صعود کردند

تیم فوتبال پرسپولیس با سه پله صعود در جدیدترین رتبه بندی باشگاه های جهان، رتبه هشتاد و ششم را از آن خود کرد.

به گزارش سایت چاپار نیوز، مطابق با جدیدترین تازه‌ترین رتبه بندی تیم‌های باشگاهی فوتبال جهان که امروز (۱۸ آذر) از طریق سایت «فوتبال دیتابیس» منتشر شد، تیم فوتبال پرسپولیس با سه پله صعود در رتبه بندی جهانی موفق شد در رتبه اول باشگاه‌های ایران قرار گیرد.

سرخوش ها با ۱۶۲۲ امتیاز، مانند هفته گذشته در رتبه چهارم قاره کهن ایستاده اند، اما این تیم در سطح جهانی و در مقایسه با هفته گذشته با ۳ پله صعود در رتبه ۸۶ باشگاه های جهان قرار گرفت.

استقلال با ۱۵۲۹ امتیاز مثل هفته گذشته رتبه دوم در فوتبال باشگاهی ایران را به خود اختصاص داد، این تیم در آسیا نیز بدون تغییر نسبت به هفته قبل در رتبه ۱۴ ایستاده است، این تیم در سطح جهانی ۳ پله صعود کرده است و در رده ۲۲۹ قرار گرفت.

جایگاه سپاهان اصفهان با ۱۴۶۰ امتیاز نسبت به رتبه بندی پیشین خود تغییری نکرد و همچنان سومین تیم برتر فوتبال ایران است. جایگاه این تیم نسبت به هفته گذشته در آسیا نیز تغییر نکرده و همچنان در رتبه بیست و پنجم قرار دارد. اما بر خلاف سه پله صعود تیم پرسپولیس و استقلال، تیم سپاهان با ۳۱ پله سقوط در سطح جهانی در رتبه ۳۸۷ قرار گرفت.

رتبه بندی تیم‌های تراکتور، فولاد و شهرخودرو به ترتیب رتبه‌های چهارم تا ششم فوتبال ایران به خود اختصاص دادند. صنعت نفت آبادان و ذوب آهن هم به ترتیب در جایگاه هفتم و هشتم فوتبال باشگاهی ایران قرار دارند.

مطابق با این رتبه بندی در قاره آسیا در جایگاه ۴ تیم نخست نسبت به رده بندی پیشین تغییری رخ نداده است و تیم الهلال عربستان با ۱۶۸۷ امتیاز همچنان صد جدول قرار دارد.

تیم چئونبوک موتورز کره جنوبی با ۱۶۳۰ امتیاز در جایگاه دوم و کاوازاکی فرونتاله ژاپن با ۱۶۲۶ امتیاز در رتبه سوم قرار دارند. پس از پرسپولیس که در رتبه چهارم جای گرفته است، تیم اولسان هیوندای کره جنوبی با ۱۶۰۴ امتیاز جایگزین الدحیل قطر در رتبه پنجم قاره کهن شد.

در رده‌بندی جهانی نیز رتبه ۲ تیم اول جدول تغییری نداشته است و بایرن مونیخ، قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا، با ۲۰۹۶ امتیاز مانند هفته گذشته در صدر جدول ایستاده است. پس از سرخپوشان آلمانی، لیورپول با ۱۹۶۱ امتیاز در رتبه دوم گرفته جای گرفته است.

اما فقط پرسپولیس نبود که با سه پله صعود جایگاه جدیدی را در این رتبه بندی به دست آورده باشد. پاری سن ژرمن ۱۹۳۲ امتیازی نیز به رتبه سوم صعود کرده است. منچسترسیتی با ۱۹۲۰ امتیاز در رتبه چهارم قرار گرفته است. اتلتیکو مادرید هم با ۱۹۰۸ امتیاز تیم پنجم برتر جهان شده است.

از نکات جالب توجه در این رده بندی به جز سه پله صعود پرسپولیس ، می توان به صعود چلسی به رتبه هفتم و تاتنهام به رتبه دوازدهم فوتبال باشگاهی جهان اشاره کرد.

۱۰ تیم برتر در رتبه بندی فوتبال باشگاهی جهان:

  • بایرن مونیخ
  • پاری سن ژرمن
  • منچسترسیتی
  • اتلتیکو مادرید
  • بارسلونا
  • چلسی
  • رئال مادرید
  • اینتر میلان
  • آث میلان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.