پرسپولیس تا حضور در جام باشگاه های جهان فاصله ای ندارد

قرمز پوشان فاصله بسیار کمی تا حضور در جام باشگاه های جهان با فرمت ۲۴ تیمی دارند.

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز، دو سال پیش جیانی اینفانتینو از طرح جدید فیفا برای جام جهانی باشگاه‌ها خبر داد که از این پس به جای ۶ تیم، با حضور ۲۴ تیم برگزار خواهد شد و به جای این که هر ساله برگزار شود، از این پس به جای جام کنفدراسیون‌ها، هر چهار سال، در فاصله یه سال تا جام جهانی در کشور میزبان مسابقات برگزار می گردد.

تا پیش از گسترش ویروس مرگبار کرونا،برگزاری این مسابقات برای تابستان سال ۲۰۲۱ تدارک دیده شده بود که این مسابقات  به همراه مسابقات یورو ۲۰۲۰ و کوپا آمه‌ریکا ۲۰۲۰ به تابستان سال آینده در تاریخ دیگری برگزار خواهد شد.
بر اساس برنامه ای که از پیش تعیین گردیده، آسیا این رقابت‌ها دارای سه سهمیه می باشد. به این صوت که تیم‌های اول، دوم و سوم لیگ قهرمانان آسیا قادر هستند توانایی خود را در این مسابقات به نمایش بگذارند.
بر این اساس، تیم پرسپولیس با صعود به فینال سهمیه این مسابقات را به دست می‌آورد و بعد از سپاهان به دومین تیم ایرانی تبدیل گردد که سابقه شرکت در جام جهانی باشگاه‌ها را به دست می‌آورد.

بازیکنان پرسپولیس که روی قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا به عنوان هدف خود متمرکز شده اند، می‌توانند در این مسابقات بزرگ نیز شرکت کنند و افتخار دیگری برای کشور عزیزمان به ارمغان بیاورند.
طبق برنامه، چهار قهرمان لیگ قهرمانان و لیگ اروپا از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۱ نمایندگان این قاره در این مسابقات هستند. تاکنون تیم‌های رئال مادرید، لیورپول و بایرن مونیخ و هم‌چنین اتلتیکومادرید، چلسی و سویا به عنوان قهرمانان اروپا در این مسابقات شرکت خواهند کرد.

مهم‌ترین موضوع زمان برگزاری مسابقات جام باشگاه های جهان است که فیفا به احتمال قوی با کاهش شیوع کرونا و برگزاری مسابقات جام ملت‌های اروپا و آمریکای جنوبی در تابستان سال آینده، زمان پیشنهادی خود را برای برگزاری مسابقات جام باشگاه های جهان در فاصله باقی مانده تا جام جهانی ۲۰۲۲ اعلام خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.