پرسپولیس تنها یک قدم تا قهرمانی آسیا / آل غیرت مقابل آل سعود

0 14

شب گذشته تیم فوتبال پرسپولیس با شکست تیم النصر، به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد و تنها یک قدم تا قهرمانی فاصله دارد. دیدار تیم فوتبال پرسپولیس ایران و النصر عربستان در حال برگزار شد که تنها چند ساعت قبل از بازی نیمه نهایی آسیا عیسی آل کثیر به دلیل خوشحالی اش مقابل تیم پاختاکور ۶ ماه از حضور در میادین فوتبال محروم شد.

این بازی که ساعت ١٨:٣٠ در ورزشگاه جاسم بن حمد شهر دوحه برگزار شد، پرسپولیس ایران به مصاف النصر عربستان رفت و در ٩٠ دقیقه با تساوی یک بر یک به پایان رسید. در ادامه، بازی در دو وقت ١۵ دقیقه ای ادامه پیدا کرد و دو تیم بدون گل به کار خود پایان دادند تا نتیجه بازی به ضربات پنالتی بکشد. در ضربات پنالتی پرسپولیس با نتیجه ۵ بر ۳ به برتری رسید و تیم النصر را شکست داد.

نیمه اول

تیم پرسپولیس بازی را بسیار قدرتمند آغاز کرد و موقعیت های خطرناکی روی دروازه حریف ایجاد کرد. زردپوشان النصر هم با کمک ستاره هایی که داشتند سعی کردند به بازی مسلط شوند اما نمی توانستند از پس غیرت مردان سرخ پوش برآیند. در دقیقه ٣۵ خالد الغنام با دخالت بشار رسن نقش بر زمین شد و بر خلاف اعتراض هایی که بازیکنان پرسپولیس داشتند، داور نقطه پنالتی را نشان داد و در دقیقه ٣۶ بازی بود که عبدالرزاق حمدالله از نقطه پنالتی با یک ضربه چیپ گلزنی کرد.

توپ گیری وحید امیری در دقایق انتهای نیمه نخست و پاس یه بشار رسن باعث شد تا فرصت خوبی برای مهدی عبدی ایجاد شود. بدین ترتیب مهدی عبدی در دقیقه ۴٣ بازی برای تیم پرسپولیس گلزنی کرد و بازی به تساوی کشید. النصری‌ها در تلاش بودند تا با در اختیار گرفتن توپ، فشار بازی را به سمت دروازه پرسپولیس ببرند که ناکام ماندند.

نیمه دوم

در آغاز نیمه دوم النصری ها به یک ضربه ایستگاهی دست پیدا کردند که در ادامه عبدالرزاق حمدالله با یک ضربه پای راست، دروازه پرسپولیس را هدف قرار داد اما شوت او به تیرک افقی برخورد کرد و به اوت رفت.

پرسپولیسی ها که همچنان به دنیال صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا و کسب قهرمانی بودند، به تلاش های خود ادامه دئادند و در دقیقه ۶٠ بازی احمد نوراللهی حرکتی را از سمت چپ انجام داد که با فرصت خوبی که برای بشار رسن ایجاد کرد، می توانست پرسپولیس را دو بر یک جلو بیندازد که شوت این بازیکن بعد از برخورد به مدافع حریف، به بیرون رفت.

در دقیقه ٧٨ بازی یک موقعیت خوب برای پرسپولیسی ها ایجاد شد و ارسال خوب سعید آقایی به درون محوطه جریمه النصر برای کنعانی زادگان، می توانست گل خوبی در پی داشته باشد که متاسفانه با یک ضربه برگردان توپ به بیرون رفت.

در دقیقه ٨٣ هم مارتینز پشت محوطه جریمه پرسپولیس یک شوت محکم به سمت دروازه پرسپولیس ارسال کرد که توپ او هم به بیرون رفت و ٩٠ دقیقه با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

وقت اضافه اول

در وقت اضافه اول بیشتر توپ ها به سمت دروازه پرسپولیس بود. در دقیقه ٩٩ مارتینس با استفاده از یک ضربه ایستگاهی توپ را به سمت دروازه پرسپولیس فرستاد که با واکنش خوبی که لک انجام داد، این فرصت برای النصر از دست رفت.

احسان پهلوان که قبلا کارت زرد دریافت کرده بود، در دقیقه ١٠٣ روی عبدالرحمن الدوسری مرتکب خطا شد و با گرفتن کارت زرد دوم از داور، اخراج شد و پرسپولیس ١٠ نفره به کار خود ادامه داد.

وقت اضافه دوم

در آغاز وقت اضافه دوم پرسپولیس بازی را هجومی آغاز کرد و با حرکت بسیار خوب سیامک نعمتی این فرصت را داشت که دروازه النصر را باز کند اما شوت او با دخالت مایکون راهی کرنر شد. ضربه کرنر هم نتوانست گلی برای پرسپولیس در پی داشته باشد.

ضربات پنالتی

در ضربات پنالتی تیم فوتبال  پرسپولیس با نتیجه ۵ به ٣ به برتری رسید و راهی فینال لیگ قهرمانی آسیا شد.

پنالتی های پرسپولیس را کنعانی زادگان، سیامک نعمتی، میلاد سرلک، شجاع خلیل زاده و علی شجاعی به گل تبدیل کردند.

برای النصر نیز عبدالله مادو، گونزالو مارتینس، عبدالرحمن عبید، ضربات پنالتی را به گل تبدیل کردند و مایکون نیز با واکنش خوب حامد لک، پنالتی اش را از دست داد.

ترکیب دو تیم

ترکیب تیم فوتبال پرسپولیس: حامد لک، شجاع خلیل زاده، بشار رسن، محمد حسین کنعانی زادگان، احمد نورالهی، کمال کامیابی نیا، احسان پهلوان، مهدی عبدی، وحید امیری، سعید آقایی و سیامک نعمتی.

ترکیب تیم فوتبال النصر: برد جونز، سلطان الغنام، عبدالله مادو، عبدالرزاق حمدالله، عبدالله الخبیری، مایکون پریرا، عبدالمجید الصلیهم، گونسالو مارتینس، عوض خمیس، عبدالفتاح عشیری و خالد الغنام.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.