پرداخت هزینه واکسیناسیون کووید-۱۹ خواسته رهبران ارشد از گروه ۷

به گزارش چاپارنیوز، به نقل از خبرگزاری رویترز، این مقامات و رهبران ارشد این درخواست پرداخت هزینه واکسیناسیون کووید-۱۹ را در آستانه نشست گروه ۷ در انگلیس که جمعه آینده آغاز می شود و طی آن قرار است جو بایدن رئیس جمهور آمریکا با رهبران انگلیس، فرانسه، آلمان، ایتالیا، کانادا و ژاپن دیدار داشته، مطرح کردند.

این مقامات و رهبران ارشد پیشین کشورهای جهان در نامه خود به گروه هفت گفتند که همکاری جهانی در سال ۲۰۲۰ ناکام ماند، اما ۲۰۲۱ می تواند دوره جدیدی را رقم بزند.

در این نامه آمده است: تهیه واکسن ها با حمایت گروه ۷ و گروه ۲۰ و قرار دادن آنها در اختیار کشورهای با درآمد متوسط ​​و کم، یک کار خیریه نیست بلکه این به نفع استراتژیک هر کشور است.

این نامه توسط گوردون براون و تونی بلر نخست وزیران سابق انگلیس، بان کی مون دبیرکل سابق سازمان ملل و ۱۵ تن رهبر سابق آفریقا امضا شده است.

آنها گفتند که گروه ۷ و دیگر رهبران دعوت شده به اجلاس باید اطمینان حاصل کنند که برای مقابله با اپیدمی جهانی سالانه حدود ۳۰ میلیارد دلار برای دو سال پرداخت می کنند.

براون در مورد پرداخت هزینه واکسیناسیون کووید-۱۹ گفت: پرداخت این پول توسط گروه ۷ کار خیریه نیست، این حفاظت از خود به منظور متوقف ساختن گسترش و جهش بیماری و بازگشت دوباره آن برای تهدید همه ما است.

وی در بیانیه ای گفت: هزینه کردن به میزان ۳۰ پنس (۰.۴۳ دلار) به ازای هر نفر در هفته در انگلیس هزینه کمی برای بهترین سیاست بیمه در جهان است.

یک نظرسنجی که اخیراً توسط بنیاد خیریه “کودکان را نجات دهید” دریافت که حمایت عمومی قدرتمندی در ایالات متحده، انگلیس، فرانسه، آلمان و کانادا از پرداخت مبلغ ۶۶ میلیارد دلار مورد نیاز واکسن کووید-۱۹ در سراسر جهان توسط گروه هفت وجود دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.