انتقاد از پرداخت نشدن به موقع حقوق کارگران / عدم ثبات شغلی برای این قشر

هوشنگ درویش، فعال کارگری در گفت وگویی در خصوص حقوق کارگران و شرایط شغلی آن ها اظهار داشت: یکی از مشکلات اساسی کارگران، نوع قرارداد آنها است و همین امر باعث شده است که کارگران در بسیاری از شرکت ها و بخش ها از ثبات شغلی برخوردار نباشند.

وی افزود: کارگرانی که مشاغل ماهیت دار دارند و در شرکت هایی تحت نظارت پیمانکار مشغول به کار هستند، باید نوع قرارداد خود را تغییر داده و تبدیل وضعیت شوند و با کارفرمای اصلی قرارداد منعقد کنند زیرا ماهیت کار این نوع کارگران واضح است و نیازی نیست تحت نظر پیمانکار فعال باشند.

قرارداد پیمانکاری برای کارگران مشاغل ماهیت دار معنایی ندارد

رئیس مرکز هماهنگی شوراهای اسلامی کار خوزستان، گفت: کارگری که در مشاغل ماهیت دار کار می کند، کار پیمانکاری برای آن کارگر بی معنی است زیرا کار پیمانکاری یک پروژه و یک شغل موقت است اما بیشتر کارگرانی که در شرکت ها کار می کنند مشاغل ماهیت دار دارند و شغل آنها ادامه دارد.

درویش ادامه داد: بعضی اوقات در برخی از شرکت ها کارگرانی هستند که بیش از ۱۰ تا ۱۲ سال در وضعیت پیمانکاری بوده اند و وضعیت شغلی آنها مشخص نیست. ما انتظار داریم که مسئولان و واحدهای مرتبط تحت پوشش قانون کار نسبت به تبدیل وضعیت قراردادهای کارگری اقدام کنند تا کارگران، استرس و نگرانی کمتری در مورد آینده شغلی خود داشته باشند.

وی با اشاره به وضعیت کارگران شاغل در پروژه های پیمانکاری، افزود: پیمانکاران و کارفرمایان پس از اتمام پروژه چندساله، نباید کارگران را اخراج کنند زیرا در طول چندین سال فعالیت پروژه، این کارگران آموزش دیده و با تجربه شده اند و باید از ظرفیت آنها در آن شرکت یا سایر پروژه ها استفاده شود.

این فعال کارگری با اشاره به اینکه کارگر خواهان ثبات شغلی است، گفت: در این شرایط اقتصادی که کارگران در شرایط دشواری قرار دارند، بیکاری بدترین اتفاقی است که می تواند برای یک کارگر رخ دهد. کارگران باید ثبات شغلی داشته باشند تا بتوانند برای آینده زندگی خود و خانواده خود برنامه ریزی کنند.

کارفرما حقوق کارگران را پرداخت کند، برای کارگر کافی است

درویش با انتقاد از پرداخت نشدن به موقع دستمزد کارگران، گفت: کافی است کارفرما دستمزد کارگران را پرداخت کند اما تأخیر در پرداخت دستمزد توسط کارفرما برای ماهها موضوعی است که معیشت کارگر و خانواده کارگر را به طور جدی به خطر می اندازد.

وی با اشاره به شرایط دشوار زندگی خانواده های طبقه کارگر، گفت: تورم و اوضاع اقتصادی دشوار همه اقشار به ویژه خانواده های کارگری را تحت فشار قرار داده است. در این راستا، مقامات دولتی باید وضعیت تورم کشور را به گونه ای کنترل کنند که شکاف بین حقوق کارگران و تورم روز به روز بیشتر نشود.

تعاونی های شرکتها فعال شوند

رئیس مرکز هماهنگی شوراهای اسلامی کار خوزستان، ادامه داد: تعاونی های موجود در شرکت ها باید مانند گذشته فعال شوند زیرا فعالیت این تعاونی ها می تواند به معیشت خانواده های کارگر کمک کند. در گذشته، بیشتر شرکت ها تعاونی داشتند، اما اکنون اکثر آنها راکد یا بسته شده اند.

درویش افزود: طبق قانون هر شرکتی باید یک تعاونی مسکن و یک تعاونی مصرف داشته باشد و اگر شرایطی فراهم شود که این تعاونی ها در شرکت ها فعال شوند، قطعاً شرایط زندگی خانواده های کارگر بهبود می یابد.

کرونا توسط کارگران وارد نشده که آنها تاوان دهند

وی با اشاره به وضعیت کارگران روزمزد در اوضاع کرونا، گفت: شیوع کرونا و تعطیلی باعث شده کارگران روزمزد شرایط سختی را تجربه کنند. در این راستا، مقامات باید این کارگران را شناسایی و از طریق سازمان تأمین اجتماعی و دولت از آنها حمایت کنند، زیرا کارگران کرونا را نیاورده اند که بخواهند تاوان دهند.

این فعال کارگری با بیان اینکه شرکت ها باید مزایای کارگرانی که کرونا می گیرند را در حین قرنطینه حفظ کنند، خاطرنشان کرد: وقتی کارگری کرونا می گیرد، شرکت مربوطه باید به کارگر احترام بگذارد و در حین قرنطینه با او همکاری کند. شرایط باید توسط شرکت فراهم شود تا کارگر در قرنطینه بماند و از پروتکل های بهداشتی پیروی کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.