آلاینده ها باعث ناسالم شدن کیفیت هوا برای گروهای حساس

به گزارش چاپارنیوز ، پیش بینی های انجام شده توسط شرکت کنترل کیفیت هوا نشان می دهد که صبح امروز جمعه ،۱۹ دیماه سال ۱۳۹۹ ، در بیشتر مناطق پایتخت ، کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که به دلیل جو غالب و تجمع آلاینده ها در ساعات اخیر است.

همچنین ، در طول روز ، با ادامه ثبات و سکون جو ، شرایط مناسبی برای پراکندگی آلاینده ها فراهم نمی شود و کیفیت هوا در شرایط نامساعدی باقی می ماند.

همزمان ، با افزایش ترافیک عصرگاهی و کمبود وزش باد موثر ، پیش بینی می شود که تا پایان روز جمعه ، کیفیت هوا در اکثر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس باشد.

لازم به ذکر است که با ادامه این شرایط جوی تا صبح روز شنبه ۲۰ دیماه ۹۹ همراه با افزایش ترافیک خودرو در اولین روز هفته ، غلظت آلاینده ها در بیشتر مناطق به ویژه ذرات معلق افزایش یافته و کیفیت هوا ناسالم است. در روز شنبه ، به دلیل کمبود باد موثر باعث تجمع آلاینده ها می شود.

همچنین در اواخر روز شنبه ، با ادامه شرایط پایدار جوی ، این احتمال وجود دارد که در اکثر مناطق پایتخت ، کیفیت هوا درحالت ناسالم وناسالم برای گروه‌های حساس باشد.

به گزارش چاپارنیوز ، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته “ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون” با میانگین ۱۴۹ بود و هوای پایتخت برای گروه های حساس در شرایط غیربهداشتی بود. شاخص آلاینده در حال حاضر “ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون” با متوسط ​​۱۴۶ است و کیفیت هوا در گروه ناسالم برای گروه های حساس است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.