وقوع سیل و زمین لرزه در ۷ روستا در منطقه تالش

0 10

به گزارش چاپار نیوز، علی بختیاری، سخنگوی سازمان مدیریت بحران از وقوع سیل در ۷ روستا در منطقه تالش و زمین لرزه در محور اسالم به خلخال خبر داد.

علی بختیاری در رابطه با وقوع سیل و زمین لرزه درمنطقه تالش اعلام کرد: با توجه به وقوع بی‌سابقه و پرحجم بارش در منطقه غرب گیلان به ویژه شهرستان تالش،  چهار شهر تالش، چوبر، اسالم و هشتپر درگیر سیل هستند.

وی افزود: بارندگی‌ها از ساعت یک بامداد امروز آغاز شد و تا ساعت پنج صبح ادامه داشت، با توجه به پیش‌بینی‌های اداره کل هواشناسی استان مبنی بر بارش باران و احتمال آبگرفتگی، از مردم در مناطق بحرانی خواستیم اقدامات لازم را برای کاهش خسارات انجام دهند.

سخنگوی مدیریت بحران عنوان کرد:  به واسطه شدت بارندگی، رودخانه‌های سیلابی هنوز فروکش نکرده و سطح آب پایین نیامده است و از همین رو خدمات‌رسانی با مشکلاتی مواجه است.

بختیاری ضمن تاکید بر بارش سنگین باران در مناطق بالادست و سرازیر شدن سیلاب به سمت پایین دست، گفت: این حجم باران علاوه بر قطع راه‌های روستایی تالش، آب و برق و گاز را نیز قطع کرده است و تعدادی از منازل مسکوتی دچار خسارت شده‌اند. ستاد اضطراری مدیریت بحران در شهرستان تالش تشکیل شده و در حال حاضر همه دستگاه‌های خدمت‌رسانی اعم از راهداری، آب منطقه‌ای، توزیع برق، هواشناسی، اداره گاز، آب و فاضلاب، بنیاد مسکن و هلال احمر آمادگی دارند.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران ۷ روستا به نام های: تالش، اسالم، چوبر، جوکندان، سرآگاه، سیابیل، خرجگیل و… را جزو مناطق سیل زده اعلام کرد و افزود: آب بندان شهر تالش نیز دچار آبگرفتگی شده و در محور اسالم به خلخال با رانش مواجه هستیم. در شهرستان تالش ۱۰ نقطه رانش داریم که متاسفانه تجاوز به حریم رودخانه‌ها و ساخت و ساز در بستر رودخانه و آبراهه‌ها جهت گسترش اراضی مسکونی، موجب شده خسارات ناشی از وقوع سیل و بارندگی سنگین افزایش پیدا کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.