وعده های فوتبالی مجلس به هواداران دو باشگاه پرسپولیس و استقلال

0 12

در این روزها هواداران دو باشگاه محبوب و پرطرفدار استقلال و پرسپولیس از شرایط تیم موردعلاقه‌شان گلایه دارند؛ انتقاداتی که به مجلس شورای اسلامی و مشخصا فراکسیون ورزش راه یافته و حال باید دید تا چه میزان وعده های فوتبالی مجلس عملی خواهد شد.

به گزارش چاپار، بعضی از کارشناسان فوتبال معتقدند استقلال در بدترین وضعیت چند سال اخیر خود به سر می‌برد و پرسپولیس نیز مانند رقیب آبی پوشش، با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کند.

در این وضعیت باشگاه فوتبال استقلال برای عبور از بحران تغییراتی در سیستم مدیریتی به وجود آورده و احمد مددی سرپرست باشگاه و محمود فکری سرمربی جدید استقلال شد اما این پایان ماجرا برای هواداران این تیم که در این مدت موفقیت چشمگیری ندیده‌اند، نبود. حال چیزی به شروع فصل جدید لیگ برتر باقی نمانده و انتظار می‌رود دورنمایی همراه با موفقیت برای آن‌ها ترسیم شود.

قرمزپوشان پایتخت هم علی‌رغم کسب بهترین نتایج، با بحران‌های زیادی روبه‌رو هستند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها ماجرای برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق این تیم است؛ بعد از ٧ ماه همچنان مدیران این باشگاه به جای تامین منابع مالی برای پرداخت بدهی به وعده دادن اکتفا می‌کنند که این باعث نگرانی هواداران این تیم شده تا مبادا فیفا جرایم سنگین‌تری مانند کسر امتیاز یا سقوط به یک دسته پایین‌تر برای تیم‌شان در نظر بگیرد.

در چنین شرایطی بسیاری از فوتبال دوستان در فضای مجازی و یا از طریق تجمع مقابل پارلمان از نمایندگان مجلس درخواست ورود به این موضوع را کردند؛ خواسته‌ای که با پاسخ مثبت مجلسی‌ها روبرو شد و حال باید دید وعده های فوتبالی مجلس به کجا می‌رسد.

شکایت هواداران و وعده های فوتبالی مجلس

در این راستا اسماعیل حسین زهی عضو هیات رئیسه فراکسیون ورزش مجلس وعده واگذاری هرچه سریع‌تر این دو باشگاه را داد. او توضیح داد: «قرار بود تا پایان سال ۹۹ دو باشگاه استقلال و پرسپولیس واگذار شوند اما قصورهایی وجود دارد. براساس قانون تجارت ابتدا باید ثبت شرکت، اموال و دارایی صورت گیرد و بعد واگذاری انجام شود. امیدواریم این آرزوی دیرینه مردم محقق شود و این شرکت وارد بورس شود تا همه بتوانند در آن مشارکت کنند؛ چرا که مالک اصلی این دو باشگاه مردم هستند.»

علی رضایی سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس هم از برگزاری جلسه‌ای درخصوص نحوه واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس خبر داد تا درآمدها و هزینه‌کردهای آن‌ها مورد بررسی قرار گیرد.

یکی دیگر از وعده های فوتبالی مجلس توییتر احمد نادری نماینده تهران بود که وعده پیگیری مسائل باشگاه استقلال را داد؛ مسئله‌ای که مجتبی رضاخواه دیگر نماینده تهران هم آن را تکرار و اظهار کرد که پیگیر مطالبات هواداران استقلال از وزیر ورزش است.

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیات رییسه مجلس نیز در توییتی بعد از پیروزی پرسپولیس مقابل النصر، با تبریک به هواداران این تیم تاکید کرد که با توجه به تجمع تعدادی از هواداران استقلال در مقابل مجلس، موضوع را تلفنی از وزیر ورزش پیگیری کرده و او قول داده مشکلات تیم استقلال را حل کند.

جلسه کمیته ورزش برای بررسی مشکلات باشگاه استقلال

روز گذشته نیز کمیته ورزش و جوانان کمیسیون فرهنگی با حضور تعدادی از اعضای فراکسیون ورزش جلسه‌ای به منظور بررسی مشکلات باشگاه استقلال برگزار کردند. براساس توضیحات محمد مهدی فروردین رییس فراکسیون ورزش مجلس دراین جلسه تاکید شد که در یک ماه آینده مدیرعامل باشگاه استقلال انتخاب و از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات باشگاه جلوگیری شود.

احسان قاضی زاده هاشمی عضو دیگر فراکسیون ورزش با دادن این نوید به هواداران آبی پوشان که مشکلات باشگاه استقلال حل خواهد شد، گفت: «این نشست به دلیل تجمع هفته گذشته هواداران باشگاه استقلال مقابل مجلس و مطالبه آن‌ها برای حل مشکلات باشگاه استقلال تشکیل شد و طبق جمع‌بندی صورت گرفته، وزارت ورزش تعهد داده در یک ماه آینده باشگاه استقلال به ثبات مدیریتی برسد. قرار شد وزارت ورزش با رویه‌ درستی مسیر خوبی را در پیش بگیرد و طبق وعده های فوتبالی مجلس نمایندگان هم نظارت‌های لازم از باب انجام وظایف نظارتی‌شان صورت دهند.»

قاضی زاده هاشمی افزود: «این جلسه، جانبداری از تیم خاصی نبوده؛ چه اینکه کمیته تربیت بدنی و جوانان کمیسیون فرهنگی آمادگی دارد که در صورت درخواست سایر باشگاه‌های بزرگ ورزشی مشکلات‌ آن‌ها را بررسی کند.»

با توجه به وعده پارلمان برای حل مشکل این دو باشگاه پرطرفدار فوتبال و به کارگیری تمامی امکانات موجود از طرف مجلس برای رسیدگی به این پرونده، انتظار می‌رود نمایندگان مجلس با برگزاری جلساتی با وزرات ورزش و مسئولان دو باشگاه، پیشکسوتان و برزگان دو تیم راهکاری برای حل بحران در این تیم های پرطرفدار پیدا کنند و این وعده های فوتبالی مجلس توخالی نباشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.