با شیوع کرونا وضعیت تهران از رنگِ قرمز عبور کرده و سیاه شده است!

0 17

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، دکتر مسعود مردانی در برنامه تیتر امشب ۲ شنبه شب شبکه خبر وضعیت سیاه تهران با شیوع ویروس کرونا صحبت کرد و گفت: شیوع و همه گیری کرونا در این فصل و در این مقطع بسیار غیر منتظره بود و دکتر زالی هم امروز وضع بحرانی پایتخت را اعلام کرد و به گفته یکی از همکاران پزشک، وضعیت تهران از رنگِ قرمز عبور کرده و سیاه شده است.

این متخصص بیماری‌های عفونی ضمن تاکید بر این موضوع که وضعیت کنونی با هیچ یک از روز‌ها و ماه‌های ابتدایی شیوع بیماری در ۹ ماه گذشته قابل قیاس نیست، بیان کرد: بار‌ها با فرد بیماری مواجه شده ام که وضع بحرانی و نیاز به بستری شدن داشته است، اما نه تنها بخش‌های ویژه بلکه بخش‌های عادی هم به علت نبود ظرفیت او را پذیرش نکرده اند.

وی همچنین در ادامه گفت: بر این اساس گاهی مجبور می‌شویم به روش‌های نه چندان علمی، دارو‌های موردنیاز بیمار بدحال را همراه یک پرستار به منزلش بفرستیم تا در خانه و با همان دارو‌ها درمان شود.

وی درباره تعداد مبتلایان به ویروس کرونا اظهار کرد: تعداد مبتلایان به ویروس کرونا بیشتر از آمار وزارت بهداشت است.

دکتر مردانی تاکید کرد که برای کرونا پیر و جوان و فقیر و غنی فرقی ندارد و گفت: هر کس آنتی بادی ویروس را نداشته باشد به آن مبتلا می‌شود.

دکتر پیام طبرسی رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری نیز در این برنامه درباره وضعیت تخت های بیمارستان مسیح دانشوری با شروع موج سوم کرونا گفت: در شهر تهران، تخت بستری برای بیماران کرونایی وجود ندارد.

رئیس بخش آی سی یو بیمارستان امام خمینی نیز درباره وضعیت سیاه تهران ادامه افزود: اوضاع در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان خوب نیست و در مرحله بد قرار داریم.

دکتر بیگ محمدی نیز درباره نسبت تعداد بستری ها به ترخیصی ها گفت: در پیک جدید کرونا، تعداد بستری بیماران نسبت به ترخیصی‌ها بیشتر است.

دکتر گوهری مقدم، رئیس بخش آی سی یو بیمارستان شریعتی نیز در ارتباط تلفنی با برنامه تاکید کرد: هم اکنون درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد و در شرایط فعلی پیشگیری مقدم بر درمان است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.