ورود سامانه بارشی به کشور / روند تدریجی افزایش دما در بیشتر مناطق

به گزارش چاپارنیوز، صادق ضیاییان، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در گفت وگویی، با اشاره به اینکه امروز و فردا (۸ و ۷ بهمن) در اکثر مناطق کشور آب و هوایی آرام و پایدار حاکم است و ضمن تاکید بر ورود سامانه بارشی به کشور اظهار داشت: این شرایط باعث افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و شلوغ می شود.

ادامه داد: طی روز پنجشنبه (۹ بهمن) با ورود سامانه بارشی، بارش برف و باران در غرب و شمال غرب آغاز می شود. همچنین طی روز جمعه (۱۰ بهمن) با تقویت سامانه بارشی بارش برف و باران علاوه بر شمال غرب و غرب، جنوب غرب، دامنه های جنوبی البرز مرکزی و برخی مناطق گیلان و مازندران را شامل خواهد شد.

ضیاییان در ادامه و در خصوص ورود سامانه بارشی به کشور تصریح کرد: طی روز شنبه (۱۱ بهمن) در برخی مناطق شمال غرب، شمال شرق، شرق زاگرس جنوبی، سواحل خزر، ارتفاعات البرز مرکزی و بصورت پراکنده در مناطقی از شرق کشور برف و باران رخ می دهد. طی روز یکشنبه (۱۲ بهمن)، سیستم بارشی از شرق کشور خارج می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه از امروز تا پنجشنبه (۷ تا ۹ بهمن) روند تدریجی افزایش دما در بیشتر مناطق کشور، گفت: بنابراین احتمال بهمن در ارتفاعات البرز دور از انتظار نیست.

به گفته ضیاییان، در روزهای پنجشنبه و جمعه (۹ و ۱۰ بهمن) در اردبیل و گیلان طی روز شنبه (۱۱ بهمن) در بیشتر مناطق کشور وزش باد شدید پیش بینی می شود. همچنین شرق و مرکز خلیج فارس امروز و فردا (۷و۸بهمن) مواج خواهد بود.

وی در پایان در مورد وضعیت هواشناسی در تهران برای دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۸بهمن) صاف تا قسمتی ابری، در بعضی ساعات با گرد و غبار محلی و با حداقل دمای یک و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه (۹ بهمن) نیز نیمه ابری همراه با گرد و غبار محلی، به تدریج ابری و در اواخر وقت بارش باران با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.