واکنش پرسپولیس به شکایت النصر : هیچ محرومیتی در کار نخواهد بود

0 19

واکنش پرسپولیس به شکایت النصر از این قرار بود که این باشگاه با توجه به مباحث پیش آمده و نگرانی‌های هواداران و به دنبال اقدامات برخی عوامل داخلی علیه منافع ملی، بیانیه‌ای به شرح زیر صادر کرد:

«متاسفیم درست در زمانی‌ که تیم فوتبال پرسپولیس جهت صیانت از اعتبار خود به‌ عنوان نماینده ایران و دفاع از حیثیت فوتبال ایران در عرصه باشگاهی، با وجود تمام مشکلات و کمبودها با چنگ و دندان می‌جنگید، ضربه‌های پیاپی از برخی افراد داخل کشور بر پیکره تیم وارد می‌شد. نمونه ‌آن تلاش‌های عده‌ای بودی بود در شبکه‌های اجتماعی با ارائه اطلاعات دروغین و نشر اکاذیب به رقبای آسیایی یا هجوم به صفحات اختصاصی کنفدراسیون فوتبال و سیاه‌نمایی علیه پرسپولیس، کشور و مردم ایران، انجام دادند. تردیدی نیست که دود این آتش به چشم تمام فوتبال و مردم ایران خواهد رفت.»

«در نهایت خانواده بزرگ پرسپولیس، با اتحاد، انسجام، غیرت و همت به هدف خود به این مرحله رسید و خوشحال هستییم که پرچم فوتبال ایران نیز در آسیا برافراشته ماند. اما آن تلاش‌های مذکور ضمن لطمه شدید به یک بازیکن غیرتمند ایرانی، با اَنگ و اتهام کذبی که زده شد به روحیه تیم پرسپولیس و هواداران هم در آستانه یک بازی سرنوشت‌ساز شوک بزرگی را وارد کرد. متاسفانه همچنان این اقدامات ادامه دارد و هواداران نگرانی‌هایی بابت سرنوشت نتایج کسب‌شده دارند. در این مورد قبل از هر چیز، همگان را به بیانیه رسمی فدراسیون فوتبال ایران ارجاع می‌دهیم که مبتنی بر حکم فیفا و قوانین بین‌المللی صادر شد و فصل‌الخطاب است. »

واکنش پرسپولیس به شکایت النصر

در این بیانیه تاکید شده که «با توجه به عدم پرداخت بدهی تا تاریخ مقرر، از تاریخ ۱۲ سپتامبر پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس به مدت یک فصل بسته خواهد ماند. بدیهی است که به محض پرداخت بدهی توسط باشگاه و ارسال اسناد، پنجره نقل و انتقالات باشگاه باز خواهد شد. لازم به ذکر است که تمام نقل و انتقالات پرسپولیس در بازه زمانی معین و پیش از تاریخ ۱۲ سپتامبر صورت گرفته است.»

همچنین در ادامه واکنش پرسپولیس به شکایت النصر آمده است که «طبیعی است تا وقتی حکمی وجود ندارد، محرومیتی هم در کار نیست که اعمال شود. قوانین موضوعه فیفا هم ناظر بر این امر است که احکام صرفا پس از ابلاغ، قابلیت اجرا دارند. کلیه فعالیت‌های نقل و انتقالاتی پرسپولیس نیز چند روز پیش از این تاریخ، به پایان رسیده بود. حتی ثبت‌نام کلیه بازیکنان جدید پرسپولیس برای رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در سامانه مسابقات، پیش از محرومیت انجام شده بود. به نظر می‌رسد چنین اخباری، حداقل در این مقطع بیشتر از ناحیه همان افراد و جریان‌هایی است که هدف‌شان، ایجاد اختلال در کار پرسپولیس و کل فوتبال ایران بوده است.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.