واکسینه شدن سالمندان و معلولان که سیستم ایمنی ضعیفی دارند انجام شد

دکتر کرم یاری در گفت‌وگویی در مورد واکسینه شدن سالمندان عنوان کرد:سالمندان و معلولی سیستم دفاعی ضعیفی دارند و در اولویت تزریق واکسن کرونا قرار گرفتند.

او اضافه کرد:در حال حاضر ۹۷ سالمند در مراکز خرم‌آباد و بروجرد نگهداری می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی لرستان بیان داشت: در اواخر اسفند ماه سال گذشته از بین این تعداد سالمند ۸۰ نفر واجد شرایط دریافت واکسن کرونا ویروس بودند که مرحله اول و دوم تزریق برای آنان انجام شده است.

یاری افزود: نه نفر از سالمندان به دلیل عدم رضایت خانواده، چهار نفر نیز به دلیل بیماری سرطان منع مطلق دریافت واکسن بودند و چهار نفر دیگر هم به دلیل کهولت سن حائز شرایط لازم برای دریافت واکسن نبودند.

او در مورد واکسینه شدن سالمندان تصریح کرد: همچنین ۴۶ نفر از پرسنل مراکز شبانه‌روزی نگهداری از افراد سالمند طی دو مرحله نیز واکسینه شدند.

مدیرکل بهزیستی لرستان درخصوص مسکن خانواده‌های دارای دو معلول عنوان داشت:برای ساخت مسکن دو معلولی، این افراد باید زمین داشته باشند تا سازمان بهزیستی اعتبار بلاعوض برای ساخت مسکن به آنها پرداخت کند.

یاری گفت: با این شرایط به معلولین ساکن شهرها ۱۴۰ میلیون تومان و در روستا ۸۵ میلیون تومان بصورت بلاعوض برای احداث مسکن به آنها پرداخت شود.

او با  تأکید بر اینکه متاسفانه خیلی از معلولین تحت حمایت سازمان بهزیستی فاقد زمین بودند، ادامه داد: خوشبختانه وزارت راه و شهرسازی تصمیم گرفته است که زمین مورد نیاز را در اختیار معلولان با شرایط مذکور قرار دهد تا بهزیستی بتواند در خانه دار کردن آنها کمک‌های لازم را داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.