دو حادثه واژگونی مینی بوس در اصفهان در کمتر ۱۰ ساعت

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز، بعد از واژگونی یک مینی بوس در شب گذشته در استان اصفهان که مصدومیت ۹ نفر را به همراه داشت، صبح امروز یک مینی بوس دیگر نیز دچار حادثه واژگونی شد تا مجموع تعداد مصدومان واژگونی دو مینی بوس در کمتر از ۱۰ ساعت به ۲۲ نفر برسد.

ساعت ۸ و ۲۴ دقیقه امروز (۱۴_مهرماه) حادثه ناگوار واژگونی مینی بوس در کیلومتر ۳۰ جاده فریدن به بویین، روستای قودجانک اتفاق افتاد.

بلافاصله بعد از وقوع این حادثه ۲ کد ۱۱۵ و ۲ کد هلال احمر به محل حادثه اعزام شدند. خوشبختانه این حادثه جان هیچ کدام از سرنشینان را نگرفت، اما باعث مصدومیت ۱۳ نفر شامل ۷ مرد و ۶ زن شذ که همگی به بیمارستان شهید رجایی داران منتقل شدند.

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز، شب قبل از این اتفاق نیز در ساعت ۲۲ و ۴۳ دقیقه یک مینی بوس در مسیر شاهین شهر به اصفهان، قبل از پل خورزوق دچار حادثه واژگونی شد که این حادثه نیز ۹ مصدوم مرد ۲۷ تا ۴۰ ساله داشت.

سرهنگ حسین پورقیصری، رئیس پلیس راه استان اصفهان در خصوص وقوع این دو حادثه تاکید کرد: مینی بوس هایی که در جاده های برون شهری تردد می کنند باید شرایط لازم را داشته باشند، از جمله اینکه استانداردهای لازم را داشته باشند، فرسوده نباشد، معاینه فنی داشته باشد، راننده دفترچه و کارت هوشمند داشته باشد و از همه لحاظ قابلیت حمل مسافر را داشته باشند.

این سرهنگ ضمن اشاره به اینکه دو حادثه واژگونی مینی بوس های اصفهان دارای دلایل مختلفی بوده است، توضیح داد: البته در هر دو حادثه مقصر راننده بوده و بی احتیاطی راننده منجر به واژگونی مینی بوس شده، اما ارتباطی با وسیله نقلیه نداشته است.

وی در ادامه گفت: راننده ای که در شب با وجود خستگی و خواب آلودگی رانندگی می کند و  یا راننده ای که با سرعت زیاد حرکت می کند و قادر به کنترل وسیله نیست، قطعا باید احتمال وقوع هرگونه حادثه و به خاطر افتادن جان سرنشینان را بدهد.

سرهنگ پورقیصری همچنین تاکید کرد که کارخانه ها و شرکت هایی که از مینی بوس ها به عنوان سرویس جا به جایی کارکنان استفاده می کنند لازم است نظارت کافی بر ایمنی وسیله نقلیه و مهارت و آموزش راننده وسایل داشته باشند و گفت: مینی بوس های شخصی نیز که در مسیرهای بین شهری و یا روستایی تردد می کنند باید از طرف بخش های مربوطه و ترمینال نظارت شوند و آموزش رانندگان این وسایل نقلیه به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

رئیس پلیس راه استان اصفهان خاطرنشان کرد که این دو حادثه واژگونی مینی بوس به خیر گذشته و تلفاتی نداشته است، و ادامه داد: گرچه سرنشینان این دو حادثه جراحات مختصری دیده اند اما به هر حال لازم است رانندگان وسایل نقلیه عمومی بسیار مراقب باشند چون این حوادث می تواند بسیار دردناک باشد و باید از وقوع آنها پیشگیری کرد.

وی در نهایت تاکید کرد: پلیس راه استان بر وسایل نقلیه عمومی همچون مینی بوس ها و اتوبوس ها نظارت جدی دارد و با تخلفات رانندگان این وسایل برخورد و وسایل نقلیه را توقیف می کند، اما دستگاه های دیگر نیز باید به کمک پلیس بیایند تا رانندگان با پایبندی بیشتر به رعایت قوانین و مقررات مانع تکرار این حوادث شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.