وام ودیعه مسکن و طرح اقدام ملی مسکن به کجا رسیدند

0 18

به گزارش چاپار نیوز، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در رابطه با وام ودیعه مسکن و آخرین تعداد ثبت نام کنندگان در طرح اقدام ملی مسکن بیان داشت: کل درخواست‌های ارسال شده یک میلیون و ۴ هزار و ۵۹ مورد و کل رد شده‌ها ۹۶ هزار و ۵۸۳ نفر بوده است.

وی گفت: کل افتتاح حساب‌ها ۶۵ هزار و ۲۰ مورد بوده و البته ۳۸۸ نفر هم در انتظار افتتاح حساب هستند.

اسلامی درخصوص میزان آورده نقدی طرح اقدام ملی مسکن هم افزود: تاکنون مبلغ آورده متقاضیان ۱۳ هزار و ۹۵۷ میلیارد ( ۱۳,۹۵۷,۰۲۰,۶۹۸,۱۶۸ ) ریال بوده و تعداد متقاضیانی که آورده را واریز کرده‌اند هم ۳۴ هزار و ۱۴۱ نفر بوده است.

وزیر راه و شهر سازی در مورد پیش بینی میزان پروژه های در نظر گرفته شده گفت: ۲۷۴ پروژه تاکنون تعریف شده و تعداد واحد‌های تعریف شده هم به ۵۰ هزار و ۷۵۱ واحد مسکونی رسیده است.

او سپس به صحبت در مورد تسهیلات وام ودیعه مسکن پرداخت و تصریح کرد: هم اکنون دریافت تسهیلات وام ودیعه مسکن با اتصال سامانه‌ای بانک‌ها به وزارت راه و شهرسازی به صورت تصاعدی در حال رشد است و به یک جریان پایدار تبدیل شده است. بر این اساس مردم می‌توانند به سرعت مدارک و اطلاعات خود را تکمیل کنند و در مقابل بانک‌ها هم در حال واریز تسهیلات به حساب مردم هستند.

اسلامی در مورد آخرین آمار ثبت نام وام ودیعه مسکن  تا ۱۴ شهریور توضیح داد که: کل پیامک‌های دریافتی ۲ میلیون و  ۳۳۹ هزار و  ۱۱ مورد بوده و کل پیامک‌های دریافتی با کدملی صحیح یک میلیون و  ۸۱۹ هزار و ۷۴۱ پیامک (۷۷.۸۰ درصد از کل پیامک‌های دریافتی) بوده است.

او در رابطه با افزود: تعداد کل تکمیل درخواست‌ها ۴۱۳ هزار و  ۸۹  مورد بوده یعنی ۲۲.۷۰ درصد از پیامک‌ها صحیح بوده است.

در مورد تعداد متقاضیان و پیامک های تایید نشده، ربیعی افزود: ۵۱ هزار و ۵۱۳ (۱۲.۴۷ درصد) از درخواست رد شده است.

وی در مورد تعداد افراد تایید شده برای وام ودیعه مسکن گفت: ۳۳۳ هزار و  ۴۴۲ نفر (۸۰.۷۲ درصد) تکمیل درخواست شده‌اند.

همچنین در مورد افراد لیست ذخیره و اولیت دوم توضیح داد: ۲۶ هزار ۹۴۱ متقاضی در این فهرست قرار دارند که ۶.۵۲ درصد را شامل می‌شود.

اسلامی در مورد افراد مشمول و معرفی شده به بانک، بیان داشت که: ۶۲ هزار و ۱۸ نفر (۱۸.۶۰ درصد) از مشمولان بوده‌اند و تعداد تشکیل دهندگان پرونده در بانک هم یک هزار و ۶۱۳ نفر (۰.۴۸ درصد) از مشمولان هستند.

وی افزود: مجموع مبلغ وام مصوب ۱۷ هزار و ۵۰۹ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال بوده و مبلغ وام پرداخت شده ۱۰۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال بوده است.

سپس در پایان اسلامی بیان داشت: تعداد متقاضیانی که تسهیلات ودیعه مسکن دریافت کرده‌اند، تاکنون ۶۷۸ مستاجر (۰.۲ درصد از مشمولان) بوده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.