واردات تنباکوی معسل افزایش یافت + جزییات کامل

به گزارش چاپار نیوز، طبق جدیدترین آمار منتشر شده ازطرف وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در پنج ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل صادرات تنباکوی معسل ۳۲.۶ درصد کاهش و واردات تنباکوی معسل ۱۳۳درصد افزایش داشته است.

طبق این آمار میزان صادرات تنباکوی معسل در۵ ماهه اول امسال حدود ۵۴۸ تن بوده که نسبت به صادرات ۷۹۹ تنی این محصول در سال قبل ۳۱.۴ درصد کاهش داشته است.

تمامی این ها در حالی است که از اول امسال تا پایان مرداد ‌ماه صادرات تنباکو سنتی و معسل به ترتیب ۱۹.۲ و ۳۲.۶ درصد کم تر بوده است؛ به‌طوری‌که در این مدت صادرات تنباکو معسل حدود ۳۸ تن تنباکو سنتی و ۲۴ تن بوده است.

در این بین واردات تنباکوی معسل نیز هم در ۵ ماهه اول امسال با ۱۳۳ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل به مقدار ۱۲۱۰ تن افزایش داشت. در همین مدت در سال قبل میزان واردات این محصول حدود ۵۱۸ تن بوده است.

طبق آمار ها، صادرات سیگار هم طی این زمان به میزان ۱۸۱.۸ درصد افزایش یافته است و از ۲۵ میلیون و ۳۰۰ هزار نخ در ۵ ماهه اول امسال به ۷۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نخ در مدت مشابه سال گذشته رسیده است.

طبق آمار اعلام شده در رابطه با واریزی اشخاص و شرکت‌ها به منظور محصولات دخانی به خزانه دولت که در برگیرنده برچسب ایمنی، حق انحصار واردات،‌ حق انحصار تولید، توزیع و فیش‌های بین راهی بوده است، هم واضح است که در ۵ ماهه امسال ۷۶ میلیارد و ۵۰۵ میلیون تومان وارد خزانه دولت شده است که نسبت به مبلغ واریزی در مدت مشابه سال قبل که معادل ۶۳ میلیارد و ۶۷۷ میلیون تومان می باشد، ۲۰.۱ درصد افزایش یافته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.