هدی زرباف هنرمند جوان و مجسمه ساز کشور درگذشت

به گزارش چاپار نیوز، هدی زرباف ، هنرمند مجسمه ساز و چند رسانه ای به دلیل ابتلا به بیماری و در سن ۳۸ سالگی درگذشت.

خبر درگذشت این هنرمند جوان کشور توسط حساب رسمی سایت گالری اینفو و بهرنگ صمدزادگان، نقاش و عضو انجمن هنرمندان نقاش ایران تایید شد.

گالری اینفو در رابطه با درگذشت این هنرمند مجسمه ساز کشور نوشت: زرباف لیسانس نقاشی و فوق لیسانس انیمیشن را از دانشگاه تهران اخذ کرد و چند سال پس از آن ۱۳۸۷ لیسانس هنرهای زیبا را از دانشگاه وینزر کانادا دریافت کرد. وی نخستین نمایشگاه انفرادی خود را در سال ۱۳۸۹ و در گالری ارت لیبل کانادا برگزار کرد و پس از آن با دیگر گالری ها در کشورهای آلمان و کانادا همکاری داشت. علاوه بر حضور بین المللی، این هنرمند در ایران نیز نمایشگاه های انفرادی و گروهی برگزار کرد که ازجمله می توان به همکاری وی با گالری های دستان، پروژه های اران، طراحان ازاد، باوان و نک اشاره کرد.

بهرنگ صمدزادگان هم ضمن تایید خبر درگذشت هدی زرباف اعلام کرد: چه گلی را از داست دادیم در این باغ بی برگی! چه ماهی خاموش شد در این شب تاریک! لعنت به این سال نحس! مجسمه های او از تصاویر، صداها و اشیای بازیافته ساخته می شد که ردی از تماس انسان در آن ها باقی مانده بود: جوراب های استفاده شده، ویدئوهای یوتیوب، تی شرت های پوشیده شده، موی انسان و عروسک های رها شده. هنرمند از این اشیا استفاده می کرد تا همزمان مسئله ی خاطره را در کنار عدم حضور صاحبان پیشین این اشیا مطرح کند.

این در حالی است که به تازگی در نمایشگاه گروهی “گسست محسوس” اثری از هدی زریباف در گالری طراحان آزاد به همراه ۱۲ اثر دیگر نمایش گذاشته شده بود.

در ادامه یکی از آثار این هنرمند را مشاهده می کنید.

آثار هدی زرباف

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.