ایران در افغانستان نیروگاه خورشیدی برای شارژ خودرو های برقی می سازد

عباس علی آبادی روز یکشنبه ۲۷ تیرماه در نشست خبری رونمایی از اولین ایستگاه شارژ خورشیدی خودروی برقی در گروه مپنا در استان البرز،در مورد ساخت  نیروگاه خورشیدی اظهار داشت: خودروهای برقی در مقایسه با اتومبیل هایی که با سوخت های فسیلی کار می کنند مزایای بسیاری دارند که از جمله این موارد می توان به انواع انرژی هایی که می توان برای جابجایی این ماشین ها استفاده کرد، نام برد.

به گزارش چاپارنیوز، وی ادامه داد: خودروهای برق سیستم‌هایی مربوط به آینده است که نقش به سزایی در کاهش آسیب به محیط زیست، کاهش آلودگی‌ها و کاهش استفاده از سوخت‌های فسیلی دارند.

وی توضیح داد: مپنا کار بزرگی انجام می دهد که ایجاد یک سامانه عظیم برای تولید وسایل نقلیه الکتریکی و سیستم های شارژ خودرو است.

این مقام مسئول با بیان اینکه کشور در حال حاضر با چالش جدی خاموشی روبرو است، توضیح داد: عدم تعادل در مصرف برق در کشور باعث کمبود برق در برخی ساعات شده است و کار به جایی رسیده است که ما کارخانه ها را خاموش کرده ایم تا کولرها روشن بمانند.

علی آبادی با تأکید بر ساخت نیروگاه خورشیدی و اینکه اگر بخواهیم هم کار کنیم و هم زندگی باید روند مصرف را مدیریت کنیم، افزود: راه حل این مشکل ایجاد منبع ذخیره برق در هر خانه است که منجر به بهبود مصرف و مدیریت صحیح می شود.

وی گفت: ایجاد منابع ذخیره انرژی در کارخانه های با ظرفیت مگاوات باعث می شود چرخ واحدهای تولیدی در ساعات اوج مصرف برق از حرکت باز نمانند.

علی آبادی افزود: این صرفه جویی در مصرف انرژی در سطح جهانی توسط متخصصان ایرانی با بهترین کیفیت ساخته شده است.

وی گفت: با این سیستم امکان ذخیره برق در ساعات کم مصرف و استفاده از آن در ساعات اوج مصرف وجود دارد.

مدیر عامل شرکت مپنا در مورد نیروگاه خورشیدی توضیح داد: کشور در شرایط بحرانی قرار دارد و همه ما وظیفه داریم به هر طریقی که شده بتوانیم برای افزایش امید و همدلی در بین مردم کار کنیم.

این مقام مسئول تأکید کرد: خوردوهای که مپنا عرضه کرده واقعا در کلاس جهانی است و از لحاظ فناوری فاصله چندانی با استانداردهای جهانی ندارد.

این مقام مسئول افزود: ما اتوبوس برقی را صنعتی کردیم که با طرح و محصولات ایرانی ساخته شده است و به زودی محصول مشترکی با کرمان موتور خواهیم داشت.

مدیر عامل شرکت مپنا گفت: ایجاد سامانه حرکتی این خودرو با مپنا و تولید اتاقک و بخش سخت افزاری آن به عهده شرکت خودرو ساز است.

علی آبادی گفت: ما به دنبال به روزرسانی باتریهای خودروهای برقی هستیم تا بتوانیم این باتری ها را با حجم بیشتر و وزن کمتر تولید کنیم.

وی با اشاره به نیروگاه خورشیدی ادامه داد: ساخت ماشین کار سختی نیست و قسمت مهم ماجرا این است که بتوانیم این خودرو را در قالب صنعتی، با حجم زیاد و استانداردهای مشخص به بازار عرضه کنیم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه به دنبال تولید محصولات با کیفیت و شایسته مردم هستیم، افزود: مپنا و وزارت، ارتباط نزدیکی دارند، بسیاری از محصولات آن در ساختارهای وزارت نیرو مورد استفاده قرار می گیرد.

وی گفت: ما در حال حاضر در افغانستان در حال ساخت نیروگاه خورشیدی هستیم و از صفحات خورشیدی آن در بسیاری از مناطق کشور استفاده می شود.

وی اظهار داشت: ما به دنبال ایجاد ایستگاه های شارژ خودرو در نقاط مختلف کشور هستیم تا مردم مطمئن باشند در صورت خرید خودروی برقی به دلیل کمبود منبع تغذیه کننده در راه نمی‌مانند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.