نیاز روزانه به ۱۵۰ هزار ماسک در استان خراسان شمالی

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز، سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی اعلام کرد که استان با مشکل کمبود ماسک مواجه شده است و از نیاز روزانه این استان به ۱۵۰ هزار ماسک خبر داد.

علی اصغر رضازاده در طی مصاحبه ای با یکی از رسانه ها، ضمن اشاره به اینکه روزانه حدود ۲۲۰ هزار ماسک در استان تولید می شود، در خصوص تولید ماسک در این استان بیان کرد: تولیدات استان کفاف نیازهای روزانه مردم استان را می دهد، بنابراین نیازی به واردات ماسک به استان نخواهیم داشت.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی به طرح عرضه ماسک با قیمت ۹۰۰ تومان در سطح استان در تمامی مراکز فروش توضیح داد: در گذشته بخشی از ماسک های تولیدی در استان دپو می شد و سپس با قیمت کمتری در سایر استان ها به فروش می رسید.

وی همچنین اظهار کرد: با اجرای طرح فروش ماسک ۹۰۰ تومانی در استان از اواخر هفته گذشته تمامی ماسک های تولیدی در خراسان شمالی، در همین استان مورد استفاده قرار می گیرد و ماسک به داخل استان وارد نمی شود.

رضازاده در ادامه گفت: از سوی دیگر مقداری از ماسک نیز مازاد بر نیاز استان است که این مقدار از ماسک به خارج استان صادر می شود.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی به این سوال که آیا تولید کنندگان داخل استانی با فروش ماسک ۹۰۰ تومانی متضرر نمی شوند، پاسخ داد: مواد اولیه مورد نیاز آن ها همچون پارچه با قیمت دولتی در اختیار تولید کننده قرار می گیرد در نتیجه متضرر نخواهد شد.

رضا زاده تاکید کرد: از سوی دیگر به علت اینکه تولید ماسک و فروش آن در استان و خارج استان انبوه است به تولید کننده ضرری وارد نمی شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.