از کارگران غیربومی شاغل و دستفروشان ابهر نمونه گیری می شود

فرماندار ابهر در خصوص نمونه گیری از دستفروشان ابهر گفت: از کارگران غیربومی شاغل در واحدهای صنعتی ابهر نمونه‌گیری می‌شود.

وجیه الله نوروزی ظهر امروز (۱۳ اسفند) در جلسه ای قرارگاه کرونا ابهر با بیان اینکه وضعیت زردی که امروز ابهر در آن قرار دارد بسیار شکننده است، گفت: کوچکترین بی توجهی به پروتکل های بهداشتی وضعیت را تغییر می دهد.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات این روزها در مبارزه با کرونا در ابهر، مراسم عروسی است، افزود: علیرغم اینکه مجوز مجالس با تعداد بسیار محدود حداقل ۵۰ نفر در سالن ها و مطابق با رعایت پروتکل های بهداشتی داده شده است، ما به زوج های جوان توصیه می کنیم از انجام عروسی جداً خودداری کنند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مهمان های مراسم عروسی حداقل در هنگام خوردن غذا ماسک را کنار می گذارند، گفت: شرکت در چنین مجالسی خطرناک است زیرا یک نفر می تواند همه مهمانان را آلوده کند.

فرماندار ابهر با اشاره به اینکه یکی از مکان هایی که همیشه در معرض خطر در حوزه مقابله با کرونا محسوب می شود آرامستان ها است، تأکید کرد: آرامستان های ابهر به دلیل افزایش آمار تعطیل شدند، اما گاهی شاهد بی احترامی برخی افراد به تصمیمات گرفته شده هستیم، این امر در صورتی است که همه این تصمیمات به منظور حفظ سلامتی مردم گرفته شده است.

نوروزی ضمن اعلام خبر نمونه گیری از کارگران غیربومی و دستفروشان ابهر، با تأکید بر اینکه خوشبختانه هیچ موردی از ویروس کرونا انگلیسی در ابهر کشف نشده است، افزود: عدم شناسایی ویروس کرونا انگلیسی نباید ما را نسبت به عدم ورود این ویروس به ابهر خوش بین کند.

این مقام مسئول از کارگران غیر بومی، به ویژه کارگرانی که از قزوین یا تاکستان برای کار به کارخانه های ابهر سفر می کنند، یکی از اصلی ترین نگرانی ها و دغدغه ها در مبارزه با کرونا در ابهر به دلیل تسلط کرونای انگلیسی در قزوین عنوان کرد و متذکر شد: با توجه به شیوع کرونای انگلیسی در قزوین، با توجه به تعاملات بعمل آمده، از این کارگران نمونه گیری می شود.

فرماندار ابهار با اشاره به شیوع کرونای انگلیسی در استانهای شمالی کشور و دست فروش هایی که برای تهیه میوه از ابهارا به شمال سفر می کنند، گفت: برای حل این مسئله، نمونه گیری سریع از دست فروش ها انجام می شود.

نوروزی با اشاره به در نظر گرفتن چهار مرکز در شهر ابهر برای گرفتن تست کرونا، گفت: این مراکز شامل مرکز اعلایی، بیمارستان امید، بیمارستان امدادی و مرکز شماره ۵ است.

این مقام مسئول ضمن اعلام خبر نمونه گیری از کارگران غیربومی و دستفروشان ابهر، با اشاره به اینکه مردم ابهر از نقاهتگاه استقبال نمی کنند، ادامه داد: طبق نظرسنجی ها بیش از ۹۰٪ مردم ابهر امکانات لازم برای قرنطینه در منزل را ندارند و قرنطینه آنها در خانه می تواند سلامت سایر اعضای خانواده را به خطر بیندازد.

وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت نقاهتگاه یکی از بهترین راه ها برای محافظت از سایر اعضای خانواده در برابر ویروس است، تأکید کرد: از شهروندان خواسته می شود در صورت مثبت بودن برای قرنطینه به این مکان ها بروند، زیرا امکانات این مراکز کاملاً رایگان است.

فرماندار ابهر با یادآوری اینکه مراجعه دیر هنگام یکی دیگر از مشکلات مبارزه با کرونا در ابهر است، در خصوص نمونه گیری از کارگران غیربومی و دستفروشان ابهر افزود: مراجعه دیرهنگام به مراکز درمانی علاوه بر این که در معالجه افراد با کرونا مشکل ایجاد می کند، جان سایر اعضای خانواده به ویژه افراد مبتلا به بیماری های مزمن را به خطر می اندازد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.