نقل و انتقالات جدید تیم های ایران در فصل پیش رو چرا جذاب نیست

به گزارش چاپار نیوز دلایل مختلفی اعم از وجود بیماری کرونا، وضعیت مالی و بدهکاری تیم‌ها، بالا رفتن قیمت بازیکنان، ناتوایی در خرید بازیکنان خارجی و پیوستن بازیکنان قبلی به پیوستن به تیم های خارجی منجر شد تا نقل و انتقالات جدید تیم های ایرانی در فصل پیش رو به مشکل بخورد و باشگاه ها به جای خرید بازیکنان جدید بر حفظ فوتبالیست های قبلی خود تمرکز کنند.

نقل و انتقالات فصل جاری باشگاه های فوتبال ایران مدت زمان بیش تری برد و باشگاه ‌ها باید در مدت سه ماه مهلت افراد مدنظرشان را جذب کنند و در بیستمین دوره لیگ برتر شرکت کنند. در این بین افزایش نجومی قیمت بازیکنان به علاوه مشکلات مالی و ممنوعیت جذب بازیکنان خارجی موجب شد تا باشگاه ها بیشتر روی همان بازیکنان قبلی شان تمرکز کنند، ولی این موضوع هم در شرایطی فعلی که چند تیم با وضعیت مالی خوب در بازار هستند کار آسانی نخواهند بود.

با این که اخبار خرید بازیکنان برای هواداران ایرانی هر سال همانند یک بمب‌خبری بود، امسال کمتر این اتفاق پیش آمد. به این دلیل که بیش تر بازیکنان نامدار و ملی‌پوش پس از داشتن پیشنهاد های نجومی و دریافت حقوق‌های دلاری و یورویی تمایل زیادی به خروج ازکشور داشتند و این موضوع کار را برای تیم‌ها بسیار مشکل کرد.

مثلا پرسپولیس که قبلا به حفظ بازیکنانش مشهور بود، چند بازیکن خوبش را به دلیل همین پیشنهاد ‌های نجومی نتوانست حفظ کند و مجبور شد با جذب هفت بازیکن جدید تیمش را تکمیل کند که البته باز هم به علت از دست دادن دو بازیکن دیگر، باید مجددا خرید انجام دهد.

به طوری کلی باید گفت در این فصل مهم ترین خبر های نقل ‌و انتقالاتی تیم‌ها همان نگه داشت بازیکنان قبلی بوده است کم کم پرونده نقل و انتقالات قبل از لیگ بیستم خاتمه بیابد؛ در این بین تراکتور با حفظ شجاعی، دژاگه و حاج‌صفی، سپاهان با حفظ محمد محبی و استنلی کی‌روش، استقلال با حفظ دیاباته، قایدی و میلیچ و پرسپولیس با نگه داشتن بازیکنان کلیدی مانند وحید امیری، نوراللهی، نعمتی و بشار رسن توانستند برای حضور در لیگ بیستم اقدام کنند.

باقی تیم ‌های لیگ برتری هم نتوانستند خرید های پر سر و صدایی داشته باشند و فقط با همان استراتژی حفظ بازیکنان پیش رفتند و بسیار اقتصادی رفتار کردند تا کم کم پرونده نقل‌ و انتقالات با توجه به وضعیت بد اقتصادی، به صورت کم سروصدا به انتهای این فرصت نزدیک شود و خبری از خرید های گران قیمت نباشد. از طرفی دیگر اخبار خداحافظی بازیکنان اصلی در این بین بسیار پر سر و صدا بودند و با رفتن آن ها از لیگ برتر سروصدای زیادی به پا شد و امسال آن‌ها بمب‌های واقعی نقل‌وانتقالات بودند که جای نادرستی صدا کردند.

* بمب‌های کم سروصدا و نچندان مهم

با وجود تمامی موارد تیم ها برای بر طرف کردن نواقص خود بازیکنانی را به جذب کردند که شاید روی کاغذ بیشتر بماند و تصیمی برای ترمیم نیمکت تیم‌ها باشد. ولی خرید های نه چندان مهم و بی سروصدای پرسپولیس حکایت از آن دارد که این گروه از فوتبالیست ها حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

با بررسی خرید های انجام شده در نقل و انتقالات پیش فصل لیگ بیستم می شود فهمید که کمتر بازیکنی توانسته در حد بمب نقل‌وانتقالات سر و صدا کند و حداقل اخبار جابجایی آن‌ها را باید یک بمب صوتی ضعیف در نظر گرفت.

در این بین، می‌توان گفت خد احافظی محمد نادری از پرسپولیس و جذب او به استقلال، یک خبر دیر هنگام است و واکنش های زیادی را در پی داشت ولی در مقام مقایسه با سایر افراد سروصدای کمتری داشته است.

دومین خرید پر سر و صدای‌ امسال هم منجر به حداحافظی رشید مظاهری از تراکتور و پیوستن او به استقلال است که پرونده پیچیده‌ای را به وجد آورده است که به سود دروازه‌بان جدید استقلال بوده و او قرار است پاشنه آشیل تیم جدید خود در فصل قبل را به نقطه قوت مبدل کند.

مقام بعدی نقل و انتقالات جدید تیم ها مربوط به خرید دانیال اسماعیلی‌فر توسط سپاهان است که از فصل قبل دارای خواهان زیادی بوده است ولی سپاهان در اولین روز های پایان لیگ نوزدهم، به سرعت توانست این بازیکن را جذب کند تا دست گل‌محمدی و پرسپولیس به وی نرسد.

در این میان باشگاه پرسپولیس هم توانست خرید داشته باشد منتها خرید هایی کم سر و صدا، کارایی زیادی برای این تیم داشتند. از جمله بازیکنانی که خوهان زیادی در این این فصل از نقل و انتقالات داشتند عیسی آل‌کثیر بود که در نهایت به پرسپولیس پیوست. سعید آقایی، مدافع سابق سپاهان هم از جمله خریدهای خوب پرسپولیس بود که در آسیا به کمک این تیم پیوست.

تراکتور بی‌سروصداتر از سایر باشگاه ها و بعد از خداحافظی چندین بازیکن از این تیم، جذب سعید واسعی، از پدیده‌های لیگ بیستم در شرایطی که ابتدا استقلال خواهان وی بود موجب گشت تا این تیم نیز اخباری برای گفتن داشته باشد ولی به طور کلی خبری از بمب نبود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.