نشست فوری شورای امنیت برای غنی سازی ۲۰ درصدی اورانیوم ایران

به گزارش چاپارنیوز، گیلاد اردان، نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل خواستار برگزاری نشست فوری شورای امنیت برای بررسی تصمیم ایران در خصوص غنی سازی ۲۰ درصدی اورانیوم شد.

او در نامه ای خطاب به رئیس دوره ای شورای امنیت، با تکرار برخی ادعاهای بی اساس درباره ماهیت برنامه هسته ای ایران، آن را تهدیدی برای ثبات منطقه و تمامی جهان خواند.

در همین حال، پایگاه خبری «اکسیوس» گزارش داد که احتمال می رود «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی نماینده ویژه ای برای گفت وگو با ایالات متحده در مورد ایران منصوب کند.

بر اساس این گزارش، منابعی در دفتر نتانیاهو اظهار کردند که او در حال تعیین نماینده ویژه ای در واشنگتن است تا درباره برنامه هسته ای ایران در زمینه غنی سازی ۲۰ درصدی اورانیوم ، با دولت «جو بایدن» رئیس جمهوری منتخب آمریکا گفت وگو کند.

بر اساس اطلاعات موجود، «ران درمر» سفیر فعلی رژیم صهیونیستی در ایالات متحده و «یوسی کوهن» رئیس فعلی سرویس جاسوسی این رژیم (موساد) می توانند برای پست جدید درخواست دهند. این نماینده ویژه مجاز به انجام مذاکرات از طرف نخست وزیر اسرائیل خواهد بود.

نتانیاهو همچنین در تلاش است تا یک تیم تشکیل دهد که مسئول «تهیه استراتژی جلب مشارکت دولت بایدن در پرونده هسته ای ایران» باشد.

بنا بر اعلام اکسیوس، نخست وزیر رژیم صهیونیستی احتمالاً از هر دو پروژه برای بحث در مورد برنامه هسته ای ایران با تیم جدید کاخ سفید استفاده خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.